Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy külföldinek hasonlóan...

Egy külföldinek hasonlóan hangzik a magyar nyelv, mint a szláv nyelvek (pl. szlovák)?

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 01:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%
megkerdeztem, azt a valaszt kaptam hogy a magyar nyelv szexi es nem hasonlit semmihez. mondta mindezt a srac aki tetszik nekem. aztan szo szot kovetett es eleg erdekes beszelgetes alakult ebbol... hat koszonom a kerdest igazan, nem gondoltam hogy ilyen jo jon ki belole :DD
2012. aug. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
46%
Szerintem 'webnyelv' jár a legközelebb az igazsághoz. Nekem az volt a tapasztalatom, hogy a magyar nyelv hangzásilag a finnhez és egy kicsit a törökhöz hasonlít. Mindkét helyen jártam, és amikor nem figyeltem konkrétan egy beszélgetőre, a háttérben olyan érzésem volt, mintha magyarul beszéltek volna. A sok "e" hang miatt viszont sokan "kecske-nyelv"-nek is hívják a magyart, olyan nekik, mint a mekegés. Nekünk ez nem tűnik fel, mert értjük, amit mondanak. Szláv nyelvekkel biztosan nem keverhető össze, mert teljesen más a hangzás és a hangképzés is. Aki meg ebbe is politikát kever, annak úgy kell.... nem a szlovákkal kell vitatkozni, hogy ki volt itt előbb, hanem az olaszokkal (ld. Római Birodalom és Aquincum....). Nevetségesnek tartom, amikor mai politikai (hülye) nézeteket erőltetnek visszafelé......... Ld.: magyar-szlovák ellentét.... de az fel se merül a lököttben, hogy miért volt évszázadokig a magyarok "alárendeltje" a szlovák nép, önálló állam nélkül. Pedig a cseh "főnökség" lett volna 'jogosabb, hiszen nyelvileg (is) 95%-ban megegyeznek.....
2012. aug. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 eljani válasza:
46%
Csak a finnugor felvetésre reagálnék. Az már egy jó ideje kiderült, hogy a magyar nyelvnek köze sincs a finnugor nyelvcsaládhoz...
2012. aug. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 webnyelv ***** válasza:
80%

13. Ezt nehezen tudnám elképzelni. Konkrétan milyen nyelvekkel cáfolják a rokonságát és kik? Mert pl. a vogulra és az osztjákra pl. a magyar számnevek megtévesztésig hasonlítanak. És a finn-magyar szabályos hangmegfeleléseket akkor mivel magyarázzák?

Én is hallottam arról, hogy a finnugor rokonságot elkezdték megcáfolni, de pl. sumér-magyar, török-magyar rokonságról inkább csak humoreszkek születtek, ahogy pl. a magyar-angol nyelvrokonságról is.

2012. aug. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
44%
A szlovákkal összetéveszteni egyenesen sértés.Annál ocsmányabb nyelv csak az orosz.
2012. aug. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%
Én egy román lánnyal beszéltem. Ő nem tartotta szépnek a magyar nyelvet. (Ne értsetek férre, semmi baja nem volt a magyarokkal) Csak a nyelv nem tetszett neki. Azt mondta, hogy nem dallamos, kemény. Szerinte semmire nem hasonlít. Mondjuk a latinos dallamosságú román nyelvhez képest tényleg keménynek hangzik. Viszont már olyan román emberrel is beszéltem, aki azt mondta, hogy imádja hallgatni a magyar nyelvet, mert vicces. Mondta, hogy olyan, mintha hülyéskednénk, nem komolyan beszélnénk. :)
2012. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 oldboy100 válasza:
91%
A lengyelek körében kedves, nem bántó tréfálkozás tárgya a magyar nyelv, amely - szerintük - semmihez nem hasonlít és tökéletesen érthetetlen. Leginkább az lepi meg őket, hogy még egy magyar és finn is tolmács útján tud beszélgetni egymással, míg pl. a lengyel egészen jól megérti magát a csehekkel, ukránokkal, szlovákokkal és más szlávokkal. Egy kis édekesség: lengyel fülnek rendkívül jól hangzik a magyar nyelv mint dalszöveg. A Gyöngyhajú lány egész Lengyelországban évek óta népszerű.
2012. aug. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Árpi4 ***** válasza:
77%

A magyar nyelv szerintem a "legkissebb" mértékben sem hasonlít a szláv nyelvekre.

A "brat" szó sem szláv, hanem etruszk , lásd az olaszban: frattello.

Aki nem hiszi, nézzen csak utána, hány "előljárójuk" van az oroszoknak, és ragozzák e a főneveket, mint mi ? És miért? Mert ugye az etruszkok ott haladtak át a szlávságon keresztül, valószínűleg, sokszor.

Tehát ezek valószínűleg etruszk szavak, nem pedig mi vettük át pl. az oroszból !


A fin-ugor szópárosítás pedig gyakorlatilag "LEKVÁROS-CSIRKE. Ugyanis a finnek genetikai nyomai az Ural nyugati oldaláig követhetőek, az Ugoroké pedig csak az Urál keleti oldaláig. Tehát ha nem éltek (1) helyen sohasem, akkor nyelvi kapcsolatuk sem lehet. A magyarok nyelve un. Obi-Ugor eredetű.


Viszont: a magyar hangzásában pörgő, és "latinos", a hangsúly eltérése ellenére. Szlávosnak csak olyanok nevezik, akik egyáltalán nem beszélnek más nyelveket.

Nemrégiben egy amerikai nyelvtudós a nyelv szépségversenyen a 2. helyre tette a magyart, az olasz után. (reális értékelés...)

Egy angol pedig többnyire nem beszél más nyelven, ezért neki minden más nyelv: LENGYEL. (mivel azokból van a leg több ott)

2012. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Árpi4 ***** válasza:
100%

Írta valaki: Vogul és Osztyák:


nos, nyelvészetileg ezeket nem ismerem, de itt van pl. az olasz:

sessanta-hatvan,

settanta-hetven,

ottanta-nyolcvan,

novanta-kilencven.

Figyeljük meg a képzés módját, és a jellegzetes betűcsoportokat !


Vagy vegyük a dici (tíz) számnevet. spanolul: diez !!!

Szerintem túl megy a véletlen egyezéseken !


Tehát az etruszk-nyelvből kerültek az olaszba. És mivel az etruszkok feltételezhetően Közép-Ázsiából érkeztek, a mai oroszországon keresztül, ill. a Kaukázust megkerülve Kisázsián keresztül Itáliába.

2012. aug. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Árpi4 ***** válasza:
59%

Itt elmélkedtek egyesek a net-en, hogy a "csütörtök" szó azonos az orosz "csetvérg"-gel. Mert mindkettő a hét

4-edik napját jelenti. És hinném is.

De vannak fura hasonlóságok. Pl. az olaszban: giovedi. Nos kérdem: ha mi a szlávoktól vettük át a szót, akkor az olaszok is?

Nem logikusabb, hogy a szó maga az etruszkból származik? Hiszen azok áthaladtak a Kaszpi-Fekete tengeri melléken is, és Észak-olaszországon is.

Vagy csak tévelygek ? Vajon miért az a kiindulási alap, hogy csak mi vehetünk át másoktól szavakat, nem pedig ők mitőlünk ?

2012. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!