Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha 18-20 évesen kimegyek...

Ha 18-20 évesen kimegyek Franciaországba, idővel olyan lesz a kiejtésem franciából, mint egy igazi franciának?

Figyelt kérdés
2009. júl. 30. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
talán 30-40 év múlva.persze a lényeg h.nagyon sokat kommunikálj,változatos környezetben.amúgy nem kizárt.
2009. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de nagyon nehéz lesz. Jó pár rokonom él ott, ahol én (külföldön). Van olyan, aki 40 éve itt él és még mindig akcentusa van. Nem is enyhe, hanem nagyon is hallható...de nagy különbségek vannak...nekem 2 rokonom is van, akik ilyen régóta élnek kint. Az egyiknek nagyon erős, a másiknak nem annyira könnyen észrevehető...ez egyéni dolog és sok múlik azon, hogy te mennyi időt fektetsz majd abba, hogy csiszold. Én is ezen dolgozom, nyelvészként végeztem az adott nyelvből, 20 éves korom óta nyelvterületen élek anyanyelvi beszélőkkel körülvéve és még így is van 1 kis akcentusom, amit bár a külföldiek többsége nem hall, az anyanyelvi beszélő hall. Nagyon nagyon sok idő, energia ráfordítással beszélhetsz nagyon hasonlóan, de nem ugyanúgy, mint a franciák. Mi az oka? Az, hogy pici korodban nem tanultál meg bizonyos hangokat, amiket már nem tudsz elsajátítani, mert ezeket nem hallod. Ez olyan, mint egy külföldinek a magyarban az e és az é. Sokan nem hallják a különbséget. Egy fél hang elég és már nem olyan a kiejtésed. Az intonációt meg szinte lehetetlen tökéletesen elsajátítani. Azoknak van nagyobb esélyük úgy megtanulni, mintha anyanyelvi beszélők lennének, akiknek az anyanyelvük közel áll a célnyelvhez. Ez ugye a magyar esetén külön hátrány.


De ahogy mondtam, ne keresedj el, mert rajtad is nagyon sok múlik. Ha a megfelelő módszert használod, el tudsz jutni olyan szintre, hogy csak az anyanyelviek veszik majd kicsit észre az akcentusodat. Ehhez ismerni kell a fonetikát és a megfelelő technikákat azonban...

2009. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
megtanulhatsz nagyon magas szinten, de akcentus nélkül csak az tud egy idegen nyelvet megtanulni, aki gyerekkorában került az adott országba. hogy mennyire és milyen hamar, az pedig több tényezőtől is függ, mint pl. adottság, környezet, munka ... :)
2009. aug. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Általában 15 év az a határ, ami alatt akcentus nélkül megy, fölötte meg már nem. De ez változó lehet. Ha szereted a zenét (úgy értem, igényes zenehallgató és zeneértő vagy), jó a ritmusérzéked, akkor nagyobb az esélyed, mint ha botfüled van.


De egy nyelvet bármikor érdemes megtanulni akcentussal is. Ráadásul az akcentus hiánya csak akkor számít, ha el akarod magad fogadtatni a franciákkal. A franciák pont elég rugalmatlanok e tekintetben, de javul a tendencia az EU miatt. És az akcentus nem számít a tekintetben, hogy franciául rengeteg nem franciával is tudsz beszélni. Én például a franciák kedvéért nem tanulnék franciául, de Afrika miatt igen.

2009. aug. 5. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

HA kiváló a nyelvérzéked, akkor körülbelül egy év alatt kitűnően elsajátíthatod. nekem 3 anyanyelvem van, egy tanult nyelvem és értek(!) olaszul és franciául (sosem tanultam, csak sokat hallottam). Viszont elolvasni mindent akcentus nélkül el tudok. Csak az kell, hogy fogékony legyeél rá, illetve az is egy szempont, hogy jó megfigyelő legyél, gyakorold otthon azokat a hangokat amiket bizonytalannak találsz, kérj meg valakit, hogy jelezze neked, ha éppen jól mondtad az adott hangot. Egyáltalán nem kell 15-20 év, ha akarod annyira, és eléggé elszánd magad arra, hogy szinte sebészi pontossággal figyelj a részletekre. Hiszen minden nyelv szíve a részletesség. Emellé ajánlom, hogy nézz filmeket franciául természetesen mindenféle felirat nélkül. Figyeld a szájukat hogyan mozgatják pontosan, amikor kimondanak vmit. Ne görcsösen figyelj, csak úgy, mint amikor hullócsillagokat nézel, ilyen "hopp megvan" spontaneitással :)

én 2 külön nyár alatt értettem meg az olaszt és a franciát :) nem esélytelen ;)

2013. máj. 6. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!