Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi ma Magyarországon az átlag...

Mi ma Magyarországon az átlag /értsd FACEBOOK, PLÁZA/ 12-18 korig terjedő fiatalok 10 alap szava?

Figyelt kérdés
2012. okt. 3. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
"baz.meg", "k.rva", "f.sz", "teló", "csaj", "pasi", "facebook". A maradék 3 szón még gondolkodom.
2012. okt. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
cső,mizu,jössz,g.ci,b.szod...
2012. okt. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
nah, wicches, terhes.
2012. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
65%
Vicces dolog az általánosítás, a hülyék kiváltsága. Gratulálok mind a négyőtöknek...
2012. okt. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Akinek nem inge, ne vegye magára.

Az "átlag" meg már alapból általánosítást jelent valamilyen szinten.

2012. okt. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen leírni nem lehet, de azért leírok 10 szót:

Ő, izé, bázd(+), fész(fészbúk), pia, cigi, örömlány és szinonimái, suli, lecke. De még lehetne bkv, busz tanár, köcsög(nem direkt van egymás mellett).Kedves kérdező szerinted mindössze 1 fajta viselkedés van ebben a korban? És ehhez is csak 1 fajta szókészlet tartozik? Csak azért mert általában ezek a gyerekek hangosak az utcán te már azt a következtetést vonod le mind ilyenek vagyunk? Átlagot vonsz a kissesség alapján? És a folyton változó viselkedésünket egy szóban fogalmazod meg?

2012. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az átlag alatt azt a társaságot értem aki az Ipad-jén Karinthyt, Kosztolányit, Adyt, és Józsefet olvas, ismeri Latinovits, Márkus és Őze munkásságát /a torrent oldalak segítségével/ és természetesen az Ipod-ján Cseh Tamást füllel. Nem volt itt semmi általánosítás, az a média dolga. Egyszerű a kérdés, az "átlag" emberek mit hallanak az utcán a jövőinktől...

Az inget még mindig nem szégyen hordani.

2012. okt. 3. 22:55
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Na, mi újság, kérdező? Irigység szagot érzek. :) Rájöttél, hogy megöregedtél? Nem tudom, miért kell mindig savanyú pofát vágni a fiatalok miatt. Én is olyan kis hülye voltam, mint a maiak, mégis rendes ember lettem, sose voltam munkanélküli, és az irodalom a hobbim. Te milyen fiatal voltál?
2012. okt. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mostanában az átlag a buta ember lett. Akinek egy kicsi esze is van,az már átlagon felülinek számít. Na most az átlag embereké amiket én hallok: cukcsi,raj,pacek(még a mai napig se tudom mit jelent),b.zdmeg,k.rva,páwa,tesi/tesa,kati/meph/eci,offrotty

Én legtöbbször ezeket hallom a jó képességűektől :D

2012. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet ezt így átlagolni, nyilván mást használ a katolikus iskolába járó, hívő fiatal és mást a zsebtolvaj utcagyerek. Ez ugyanolyan, hogy "Mi ma Magyarországon az átlag 30-40 korig terjedő felnőttek 10 alap szava?" Mert mi is legalább olyan sokszínűek vagyunk, mint minden más korosztály.

De az én általam használt leggyakoribb "tinédzser" szavak: vihcces, ba+, lehoz, anyád, hagyjál, szeláví, beérzős, oltás, takarodj, esélytelen.

De nálunk sok szó ironikus beütést kap, sokat csak azért használunk, hogy másokat idegesítsünk, a káromkodások töltelék szavak lettek, az anyázás soxor a szeretet jele.. Ez van.

2012. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!