Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Virginia államnak van valami...

Virginia államnak van valami köze a szűz szóhoz?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valami olyasmit hallottam, hogy a szűz Erzsébet királynő tiszteletére nevezték el.
2009. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

[link]


Virginia állam onnan kapta a nevét, hogy a Virginia Company névű cég alakította ki a Virginia Colony nevű kolóniát, ami az első nem ideiglenes kolónia volt az "Új Világban".


Hogy honnan kapta a nevét a Virginia Company, nem tudom, szerintem vallási eredetű volt, de az is lehet, hogy valami angol királyi sarjról nevezték el. Ennek már nem volt kedvem utánanézni.

2009. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
47%
Igen ez tényleg így van, mivel I Erzsébetnek nem volt férje. Az alattvalók azt hitték, hogy szúzies életet élt, közben pedig voltak szeretői.
2009. aug. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kösz
2009. aug. 5. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
I. Erzsébethez köthető z állam neve. Aki "szűz" királynő volt a népért élt
2009. aug. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Walter Raleigh nevezte el, azt hiszem 1598-ban még, ez volt az első brit gyarmat, és I. Erzsébet angol királynőről, akinek a jelzője "szűz" volt; és nem azért mert azt hitték szűz, ez hülyeség; mindenki tudott a szeretőiről, csak nem ment férjhez, és a korban az egyedül regnáló uralkodónőket így nevezték
2009. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!