Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Igaz az, hogy megéri manapság...

Igaz az, hogy megéri manapság orosz nyelvet tanulni, mert éveken belül jelentős lesz, vagy ez csak egy, a megvezeheteő emberek körében terjedő, manapság divatos tévhit?

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 00:54
 1/10 intrepid ***** válasza:
14%
Szerintem az a vonat már elment. Lekéstük sajnos.
2012. nov. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Magyarországon 1948-1990-ig volt ... hm... "jelentős". Tanultuk is, de nem tudtuk használni, persze nem is akartuk.


Manapság a túrizmusban fontos, az orosz túristák mindent ellepnek, az egyiptomi szállodákban csak oroszul van kiírva, hogy ne zajongjanak és ne szemeteljenek... Másnak ugyanis nem jut eszébe.


De amúgy tényleg reneszánszát éli az orosz a nyelvtanulók körében, igazán nem értem, hogy miért.

Oroszországban nagyon sok milliárdos nem-épp-tisztességes ember van, az ő kedvükért esetleg... (?)

2012. nov. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Ez abból ered, hogy egyesek nem fogják fel, hogy az 50 éves távlatban megrajzolt gazdasági hipotézisek nem most vannak. Ilyeneken alapszik, hogy "Oroszország lesz a világ legnagyobb vasúti jármű fogyasztója" Lehet, de ez nem jelenti azt, hogy ebből külkereskedelmi esemény lesz, mert ott van nekik a Metrovagonmash, valamint ez a "lesz egy elég ködös dolog tekintve, hogy jelenleg India rendelkezik a világ legnagyobb vasúthálózatával és a világ második legnagyobb népességével. Ez alapján meg miért lenne az elkövetkezendő 50 évben Oroszország a nagy felvásárló. Akkor a másik ehhez hasonló, hogy "Oroszországban egyre nagyobb lesz a kereslet a jó minőségű élelmiszerekre". Igen mert máshol a sz*rt akarják enni. Szóval szerintem ez egy alaptalan meg evidens gazdasági prognózisok alapján történő s*ggnyalás. Ennek ellenére nem jársz rosszul, ha megtanulsz oroszul (bár végső soron mindenki angolul tanul), mert annyi gazdasági potenciál minden hülye jóslat nélkül van Oroszországban, hogy te megélj az orosz kapcsolatokból.
2012. nov. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Úgy bírom az ilyen kérdéseket... Melyik nyelv hasznos? Attól függ ki mivel akar foglalkozni!

Az angol a világnyelv, de gondolj már bele, mi a többi legfontosabb nyelv pl az üzleti életben? A francia, német, orosz és talán a spanyol is. Szóval főleg a világnyelvek. Ettől hogy lehetne már, még jelentősebb???

Nem lesz világnyelv mint az angol.

Vagy arra vonatkozik a kérdés, hogy oroszo. világhatalom lesz-e?

Nem lesz jelentősebb mint az angol, de hasznos megtanulni annak akit érdekel a nyelv. Már csak azért is mert sokan vannak és tul. képp szláv népekkel vagyunk körülvéve. De ettől nem lesz jelentősebb mint ma, hisz már így is világnyelv! azaz nem csak az üzleti életben, de a turizmusban dolgozóknak is hasznos, ráadásul sokan vannak (mint az oroszok).

(De ha valaki például Nyugat-Európára szakosodik annak természetesen a német hasznosabb, de a politikában dolgozónak inkább a francia)

Én azt mondom nem lesz jelentős mert már ma is az, tehát döntsön mindenki a szerint hogy mivel szeretne foglalkozni, de leginkább az alapján kellene dönteni hogy mihez húz a szíve és mi tetszik neki, nem pedig hasznosság alapján. Ha valamit az ember szívből csinál ahhoz jobban ért és jobban is megy neki.

Példa: Ha egy ember csak azért kezd el spanyolul tanulni mert az ma hasznos és sokan beszélik, és magára erőlteti, akkor avval bekorlátozza magát, mert lesznek olyanok akik tényleg szeretik és nem pedig haszonból tanulták, ezért sikeresebbek is benne. Lehet hogy sokkal jobban járna, ha megtanul görögül, ha az tetszik neki, mert hiába jelentéktelenebb a görög nyelv, de ha ő azt szereti és görög érdekeltségű cégeknél akar dolgozni, akkor és szívvel csinálja, akkor lehet hogy 100-szor annyit fog keresni mintha spanyolul tanult volna, sőt kevesebb a görög nyelven beszélő szakember ezért lehet hogy keresettebb is lesz.

Remélem érthető amit írtam.

Az lényegtelen, hogy Oroszo. holnaptól vasúti nagyhatalom lesz-e vagy sem. Attól még az angol marad a hivatalos "fő" világnyelv. Ez csak azokat érinti akik a vasútiparhoz kapcsolódó területeken dolgoznak - ami persze befolyással van sok egyéb folyamatra. De a lényeg a lényeg: az orosz nyelv hasznos a jövőben is ahogy eddig, de nem lesz használhatóbb mint az angol

2012. nov. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Azért, mert nálunk gengszterváltás volt, még pont ugyanannyi ember beszél oroszul, mint régen.

A világ legnagyobb országa (négyzetméterben), ipari és gazdasági nagyhatalom, és hatalmas felvevő piac.

Függetlenül attól, hogy most sok észlény szemében "ciki komcsinak lenni".


Egyedül önmagában az oroszt nem ajánlom. De második nyelvként nagyon is jól használható!

Két emberről tudok, akik középszinten megtanultak oroszul, és ennek köszönhető, hogy elnyertek egy állást. Nagyon kevesen tanulják, még kevesebben utaznak ki, vagy kezdenek Oroszországban dolgozni, de ez nem azt jelenti, hogy nem érdemes, hanem azt, hogy kisebb a konkurencia. :)


Az orosz nyelv ma is jelentős!!

Legfeljebb az lehet kérdés, hogy a mi kis zsebkendőnyi, jelentéktelen, zuhanó ágban lévő kis országunk milyen kapcsolatot tud kikönyörögni egy ekkora felvevőpiacnál, illetve az orosz befektetőknél.

2012. nov. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Emberek! Az, hogy megkérdezem, hogy érdemes-e oroszul tanulni, nálatok miért jelenti azt, hogy egyedüli idegen nyelvként gondolnám? Ez a harmadik idegen nyelvem.
2012. nov. 24. 12:41
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az embereknek - már aki szereti a nyelveket - minimum egy olyan nyelvet kellene tanulnia amit nem haszonból hanem kedvtelésből tanul. Ma mindent a karrierre tesznek fel, racionálisan kiszámítják mennyi haszon miből jön, aztán életük végén jut eszükbe hogy hopp 'talán élni is kellett volna'
2012. nov. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mind a németet, mind az oroszt szeretem is egyúttal. Csak hát az orosz bitang nehéz:P
2012. nov. 24. 23:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szólók írták, nem lesz jelentősebb, mint eddig volt. Magyar- és Oroszország között a legfontosabb kapocs a külker (gáz, olaj, alumínium és egyéb ásványkincsek), a vasúti és közúti szállítmányozás és fuvarozás és a turizmus. A bankvilágban is egyre nagyobb az együttműködés lsd. OTP és a Volksbank felvásárlása... Építőipar - bazinagy tenderek vannak és sok magyar cég vesz részt rajtuk, elég nagy sikerrel. Gyógyszeripar - EGIS, Richter hagyományosan piacvezetők az országban.. Plusz a jó emlék a magyarokról az idősebb generáció köreiben: Irakus, a Globus borsó és kukoricakonzervei, a jó bor, hús, csemegeubi, stb ezekről egy orosznak a mai napig Mo. jut eszébe, no meg, hogy mennyire szívesen jöttek ugye hozzánk katonai szolgálatra - a legvonzóbb külszolgálati ország voltunk nekik Kuba és Jugo után.

Ezek az emlékek nyilván halványulnak, de a fent sorolt iparágak rendre megmaradnak, fejlődnek, válság ide vagy oda, tehát mindig szükség lesz az oroszra. Hogy mennyire, csak a két ország gazdasági-kulturális és politikai kapcsolataiban végbemenő fejlődésen múlik.

2012. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
pontosítás - az OTP terjszkedik Ukrajnában és RU-ban, nem vásárolta fel őket senki...
2012. nov. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!