Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek miért nem tudja a...

Szerintetek miért nem tudja a legtöbb magyar ember helyesen ragozni az ikes igéket?

Figyelt kérdés
Pl: nem eszek hanem eszem, vagy nem iszok hanem iszom)?
2009. aug. 17. 16:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem sokan csak azt nem tudják, hogy milyen szövegkörnyezetben hogyan kell használni.

Legalábbis én úgy tudom, hogy ha rendelünk mellé egy alanyt, akkor kell -m, he nem, akkor -k, pl Eszek. - Eszem egy szendvicset.

De lehet, hogy én emlékszem rosszul...

2009. aug. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

ez nem rosszul ragozás teeeeeee

hanem van tudod alanyi és tárgyas ragozás külön-külön!!

2009. aug. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nos nem értek egyet a második hozzászólóval ugyanis a magyar nyelvben - kijelentő módban - nincs a visszaható igéknek alanyi ragozásuk.
2009. aug. 17. 16:44
 4/19 anonim válasza:
68%
Sajnos bárhogyan szeretnéd megváltoztatni azokat akik eszeket mondanak, lehet hogy több éve mondják így és már nem is fogják máshogy, bármennyire hülyén hangzik. Lehet hogy közben tudnak róla hogy rosszul mondják, de egyszerűen nem esik nyelvükre. Itt már eleve a beszéd tanulásakor van probléma, no meg nyelvtanórákon.
2009. aug. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
talán így könnyebb kimondani és jobban hangzik a mondatban... ma már elfogadott, nem szoktak senkit megszokni érte
2009. aug. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
elnézést, nem megszokni,megszólni...csak közben anyukám beszélt és nem figyeltem ide
2009. aug. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%
az 1.-nek van igaza pl ha azt kérdik mit csinálsz? eszem az elég hülyén hangzik de ha azt mondod, eszek, az már nem... és ez nem rossz ragozás hanem csak 1szám 1. személyben van értelme... eszeK, eszel, esziK, eszünK, eszteK, eszneK nem pedig eszem, eszel eszim... gondolkodni nagyon nehéz?
2009. aug. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
17:00-ás kommentelő pont a hozzád hasonló emberek miatt tettem fel a kérdést. Azok miatt akik nem tudják a nyelvünket helyesen használni. Azok miatt akiknek ha azt mondom ikes- vagy esetleg visszahatóige(ugyanaz a kettő) halvány lila fogalmuk sincs arról, hogy miről beszélek és hajtogatják folyton tovább, hogy eszek.
2009. aug. 17. 17:09
 9/19 anonim ***** válasza:

Ez nem rosszul ragozás, példának okáért :


Megeszek egy almáscsigát-megeszem azt az almáscsigát

Forditsd csak meg, kicsit hulyén nézne ki, nem??? (megeszem egy almáscsigát- Megeszek azt az almáscsigát)

2009. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
én és a többiek meg pont a hozzád hasonló hülyék miatt írjuk azt amit írunk... ahogy az utolsó mondta, hiába helyes nyelvtanilag, akkor sem ezt használjuk, mert hülyén hangzik...
2009. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!