Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan magyar ember, aki...

Van olyan magyar ember, aki minden angol szót ismer?

Figyelt kérdés

Tudok angolul, de belegondoltam, hogy milyen tök jó lenne, hogyha bármilyen angol újságot, vagy neten lévő angol szöveget teljesen el tudnék olvasni és megérteni szótár nélkül.


Nagyon nehéz ezt elérni?


2009. dec. 25. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan magyar ember, aki minden magyar szót ismer?

Van olyan angol ember, aki minden angol szót ismer?

2009. dec. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az elozo valaszoloval egyetertek.


Szerintem nem nehez elerni. Ha tudsz angolul, akkor mar csak annyi a teendod, hogy olvass sokat, es egy ido utan megragadnak a szavak. Bar... tudsz kovetkeztetni nem? Akkor minek kell neked szotar? :)

2009. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
95%

Nincs, ahoz hogy eltudj olvasni egy újságot nem kell sok szó... Ha jól tudom az angoloknak 4 millió szavuk van, de abból csak 1 milliót használnak a mindennapi élethez.


ui: Kedves kérdező te sem tudod az összes magyar szót, meg én se, ilyen ember nincs...

2009. dec. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Csak belegondoltam, hogy milyen jó lenne, szótár nélkül olvasni úgy, hogy megértenék mindent.
2009. dec. 25. 22:13
 5/17 A kérdező kommentje:
Jó, most nem a szakszavakra gondoltam, hanem amik úgy szerepelhetnek egy általános szövegben.
2009. dec. 25. 22:14
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

MINDEN szót szerintem semelyik nyelven sem lehet ismerni. Még egy sima újságcikkben is szerepelhet olyan szó, amit nem ismersz.

Én szerintem elég jól tudok angolul, de ha egy cikket, vagy neten lévő szöveget olvasok, gyakran belefutok olyan szóba, vagy kifejezésbe, amit nem ismerek. De olyankor megkeresem, és vagyok olyan szerencsés, hogy általában már elsőre meg is jegyzem.

Minél többet olvasol angolul, annál kevesebb szükséged lesz szótárra. De őszintén megmondom, van olyan, hogy magyarul olvasok valamit, és olyan szóval találkozom, amit nem értek, és nem biztos, hogy az szakkifejezés, egyszerűen csak nem szerepel a szókincsemben. De ha elolvasom, és a szövegkörnyezetből rájövök, vagy megkérdezek valakit, hogy mit jelent, akkor ezzel is bővül a szókincsem. Ez tehát idegen és anyanyelvre egyaránt igaz.

2009. dec. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg lehet.

Miért ne?

De gondolj bele! Shakespeare-t eredetiben még az angolok sem tudják elolvasni szótár nélkül.

Egy átlag, hétköznapi anyanyelvi beszélő anyanyelve szavainak kb. harmadát ismeri.


Ezért a válaszom, szinte biztos, hogy nem.

2009. dec. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
59%
Ha egy olyan országba költözöl,ahol angol a hivatalos nyelv,ott sok minden rád ragad,hisz az emberek folyton angolul beszélnek,de itthon nem hinném,esetleg csak ha sokat olvasol,a angolul fórumozol,keresel egy angol lev.társat stb.
2009. dec. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem fogod tudni az összes szót.

Mivel a köznapi beszédben a szavak harmadát sem használjuk.

2009. dec. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Magára a kérdésre a válasz: még talán angol sincs olyan. Legfeljebb egy-két nyelvész. És ez igaz bármelyik nyelvre, egy átlag anyanyelvi beszélő csak a szókincs alig felét ismeri, és jó, ha a negyedét használja. Ebbe most mindent beleértve, a szaknyelvi kifejezésektől kezdve a tájnyelvi, valamint a régies szavakig.

Azt viszont, hogy egy átlag (vagy akár azon felüli) szókincset elérj, közel sem lehetetlen. Az újságokban előforduló szavak mennyisége sokat mondok, ha ötezer körül van. Ennyit meg meg lehet tanulni.

2009. dec. 27. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!