Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nektek tetszik a magyar...

Nektek tetszik a magyar nyelv? Mi az, amit szépnek láttok benne, és mi az amit nem szerettek a magyar nyelvben?

Figyelt kérdés

Külföldieknek általában tetszik a magyar nyelv hangzása?


köszi a válaszokat.



2012. nov. 29. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván tetszik, mert ebben nőttem fel.

Amit hallottam angoloktól, hogy olyan, mintha a Marsról jöttünk volna a nyelvünkkel.

2012. nov. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszik túlzottan, de nem is találom rondának.

A szép talán az benne, hogy rengeteg szinonimái léteznek a szavaknak, és választékosan tudjuk kifejezni magunkat.

2012. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Anyanyelviként szerintem a saját nyelvünket lehetetlenség megítélni.

Nekem amúgy semmi bajom vele, büszke vagyok rá, hogy ilyen "különleges" anyanyelvem van. De azt képtelen vagyok eldönteni, hogy szép-e, mert nem tudom, hogyan hallja egy külföldi. Sok barátomat (német, angol és spanyol anyanyelvűek) faggattam már, hogy hogyan hallják, próbálták is visszaadni, de úgy nem tűnt valami szépnek. :D

2012. nov. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik mert gazdag és kicsi érzékkel is halható mennyire hűen adja vissza valóságot ha jól használják.Mint például Arany vagy Weöres ahogyan zenélteti , hangulatokat festi vele az maga a gyönyörűség.

Ez nincs ám minden nyelvben ilyen színvonalon.

Nem szokott tetszeni mert túl bonyolult szerkezetű és hangképzésű és túl tompa vagy túl karcos nekik .

Valahogy úgy állnak hozzá minta kínai íráshoz,érdekesnek találják de megtanulni Isten őrizz.

Amit nem szeretek a magyar nyelvben az az ahogy mostanában használják a vaze kötőszóval, trágárkodva és beleerőszakolva minél több trendi angol műanyagszavakat.

2012. nov. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Én szeretem, mert szerintem különleges, ahogy az előző írta. Nehéz nyelv, egy külföldiek közül van, aki szépnek, van aki nem szépnek látja. Mondjuk az biztos hogy a hollandnál 1000x szebb:) Unokatestvéreim hollandok, és mindig úgy poénkodunk velük, hogy az ő nyelvük krákogós, mintha egy részeg beszélne. (Mint amikor egy részeg angol tengerész németül akar beszélni:)
2012. nov. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Ja, és ők még nem mondták hogy ronda lenne a nyelvünk. Csak azt hogy iszonyat nehéznek tűnik, és isten ments, hogy megkeljen nekik tanulni ezt a rengeteg hangot:)
2012. nov. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Megtudhatnám, hogy a 3. válaszom miért lett lepontozva?
2012. nov. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azèrt tetszik mert az anyanyelvem. Amig otthon Magyarorszàgon laktam, nem is tûnt fel, hogy milyen szèp. Most, hogy külföldön èlek, ràcsodàlkozom a szèpsègeire. :)
2012. nov. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elmegy, ízlés kérdése. Aki nem tud egy nyelvet se a magyaron kívül, annak meg ugye nincs összehasonlítási alapja.
2012. nov. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem igen, tetszik, ez az, ami igazán magyar, nem a sok hülyeség, amit reklámoznak, de nem csak ezért tetszik, amúgy is érdekesnek találom. Mondjuk a rengeteg "e" nem mindig tetszik, de ilyen ez ;)
2012. nov. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!