Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nektek tetszik a magyar...

Nektek tetszik a magyar nyelv? Mi az, amit szépnek láttok benne, és mi az amit nem szerettek a magyar nyelvben?

Figyelt kérdés

Külföldieknek általában tetszik a magyar nyelv hangzása?


köszi a válaszokat.



2012. nov. 29. 11:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az a jó a magyarban, hogy nem az indoeurópai nyelvcsalád tagja, hanem az ural-altajinak. Ezért azt a "kevés" latin eredetű szót leszámítva egy indoeurópai véletlenül sem érti meg a beszédet. Meg az, hogy nagyon nagyon távoli szálon, de rokon a koreai és japán nyelvvel.
2012. dec. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem csak latin, de rengeteg szláv szó van a magyarban. Pl. ha azt mondod, "kurwa" Kelet-Európában mindenhol vágják, szóval ne "ereszd el" magad külföldön se.
2012. dec. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az összhangzását nem tudom sajnos megítélni.

Pont a minap mondtam egy barátomnak, hogy ha tehetném, 3 percre kitörölnék minden magyar nyelvről szóló tudásom a fejemből, hogy meghallgathassam mint „kívülálló”. :D


Tetszik benne, hogy olyan nyílt és egyértelmű hangokat alkalmaz, és hogy a hangok nagyon szépen simulnak egymáshoz (ugye a toldalékok hangtani és alaktani illesztései miatt).

Azt is megfigyeltem, hogy néha egész egyforma hangtömböket tartalmaz, részben az előbb említett dolog miatt, részben pedig talán a véletlen folytán, de rengetegszer van, hogy egy félmondat, egy-egy mondat magánhangzói passzolnak egymáshoz.


Azt is szeretem, hogy nagyon gazdag a szókincs, és nemcsak az emelkedett kifejezésekből, hanem a teljesen hétköznapi szavaknak is rengeteg szinonimájuk van, temérdek szóból tudok válogatni, mégsem leszek olyan, mint valami idióta költő :D


De amit a legjobban imádok benne, az a mondatok szórendje. Annyiféleképpen össze lehet rakni egy mondatot, és egyáltalán nem mindegy, hogy, mert egy apró változtatás felborítja az egész mondat „egyensúlyát”. :D


És utoljára még idemondanám a vesszőhasználatot is, ugyanis szerintem a magyar használja a leglogikusabban a vesszőket – legalábbis számomra –, még ha nagyon sok is van belőlük :D

2013. márc. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, ha nem stimmel néha a ragozás, sokat javítok utólag a szövegbe, és nem mindegyik szónál sikerül :D

Ez is a magyar sajátossága: ha egyvalami nem tetszik, ki kell javítanom, borul az egész mondat toldalékolása :D

2013. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!