Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért írják rengetegen nagy...

Miért írják rengetegen nagy kezdőbetűvel azt, hogy neki, hozzá, tőle, neked, hozzád, tőled, veled, vele, velük, nektek stb?

Figyelt kérdés
Én ettől idegrohamot kapok. Pláne amikor megláttam, hogy egy autóüvegező cég azt is nagy kezdőbetűvel írta, hogy önrész. Na, az volt mindennek a teteje.

2013. jan. 15. 23:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem a nagy kezdőbetűzést, de a helyesírás vonatkozó pontja, amit be is idézett valaki, egyértelmű: ÁLTALÁBAN nem írjuk naggyal, ergo játszik a nagybetűzés is. Az iskolában azt tanítják, hogy a Helyesírási szabályzat szentírás, nem lehet eltérni tőle, aztán egy rakat ponton írja a szabályzat, hogy "általában ...", ezek a szabályok bármikor félretehetők.
2013. márc. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
2013. márc. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
többen így tanulják.egyik barátom is.:)
2013. ápr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mert az emberek többségének a helyesírás nagyon nehezen felfogható.
2019. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!