Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japán nyelvről tapasztalatok?

Japán nyelvről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Itthon szeretnék tanulni japánul mert nagyon teccik, viszont semmilyen nyelvtani összefoglalót vagy netes szótárat nem találtam.


Az írást nem szeretném megtanulni mert nagyon időigényes nekem meg nem nagyon van sok időm főleg egyetem mellett, viszont úgy hallottam hogy a nyelvtana viszonylag egyszerű.


Ez mennyiben igaz? (tudom h csak 2 igeidő van, de akk a jövőidőt hogy fejezik ki?)



Elsősorban zeneszövegekbe tetszik nagyon ott ugye nem szoktak udvariassági formákat használni?:\



Összességében vélemények tapasztalatok? Mindenkit szívesen meghallgatok !:)


2011. aug. 5. 09:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
minden érdekelne a nyelvről és ha tudtok linket küldeni vagy NYELVKÖNYVET mutatni a neten akkor lécci !:D
2011. aug. 5. 09:46
 2/14 anonim ***** válasza:
5%

Nem igaz, hogy egyszerű a nyelvtana. Attól, hogy 2 igeidő van a japán nyelv tele van jelentésmodósító szuffixumokkal, van melléknévragozás, udvariassági fokok, és eleve nem úgy gondolkodnak, mint ahogy mi, és ez a nyelvükön is iszonyatosan látszik.

Nem is bonyolult, HA van egy jó tanárod hozzá, de otthon, egyedül a büdös életben nem fogsz rendesen megtanulni, mert nincs aki kijavítsa a hibáidat.

Mellesleg ne azért akarj japánul tanulni, mert vered a nyálad a jpopra meg az animére :S

MÉg az egyetemen is nehéz a 3-5 év alatt megtanulni rendesen japánul, otthon egyedül meg szinte lehetetlen.

2011. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"vered a nyálad...."


Te is "rendes" lehetsz hogy leírsz embereket mindenféle ok nélkül. Képzeld el nem tetszenek ezek bármily' hihetetlen -.-" A vélemény részét köszönöm, a kioktató alpári stílusodat meg léccives tartsd meg magadnak ha lehet.


Elsősorban olyanokra lennék kíváncsi aki már tanulta a nyelvet vagy tanulja. Esetleg ha tudnának segíteni:)

2011. aug. 5. 16:08
 4/14 A kérdező kommentje:
Mellesleg az egyik hobbim a nyelvtanulás amúgy
2011. aug. 5. 16:08
 5/14 anonim ***** válasza:
6%
Nekem is, nem véletlen mondtam, hogy még az egyetemen is körülményes tisztességesen megtanulni 3-5 év alatt. Japánnal csak akkor mész valamire egyedül, ha előtte van egy 1-2 éves alapozásod tanárral. Ez van.
2011. aug. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem igaz és nem igaz.

Másfél-két évembe telt teljesen egyedül tanulva letenni a középfokút, és odakint is normálisan tudtam beszélgetni velük.

Nem nagyon horror a nyelvtan. Nehéz, de vannak jóval nehezebbek is.

Viszont ha az írást nem akarod megtanulni, akkor felejtsd el - egyszerűen kell hozzá.

2011. aug. 7. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Ha azt hiszed, hogy a nyelvtani rész megtanulása kevesebb időt vesz igénybe, akkor tévedsz. A nyelvtana szerintem nagyon logikus, sok része a már korábban megtanult dolgokra épül, de minden nyelvnek van könnyű+nehéz oldala szóval azért nem mondanám rá, hogy könnyű.

A japán nyelvben 3 abc van és az első kettő (hiragana/katakana) megtanulása nem olyan sok idő, esetleg utána azért gyakorolgatni kell, hogy el ne felejtsd, amit gyorsan megtanultál és ez az 1. lépés, ha nem tanulod meg az abc-t akkor utána a nyelvtannak se lesz sok értelme.

Én is egyedül kezdtem el. Otthon megtanultam a hiraganákat és a katakanákat, aztán folyamatosan a neten lógtam, vmi használható oldal után keresve ill. a könyvesboltokban kérdezősködtem japán nyelvtankönyvek után. Valamit így is meg lehet tanulni, de egészen más tanárral, aki tényleg tudja a nyelvet. Később elmentem nyelvsuliba és ott jöttem rá, h a neten mennyi hülyeséget írnak össze vissza. Bár lehet, h van 1-2 jó angol oldal, de magyar kb. 1 sincs és szerintem ahhoz, h ne csak hallás után megjegyezz 1-2 dolgot, hanem, h tudd, h mit hallgatsz+miről beszélsz én mindenféleképpen tanárt javasolnék v. azt h költözz ki Japánba, bár ez nyilván kevesek számára megoldható. Szóval nem elkeserítésként mondom, sőt örülök, h vannak, akik szeretnek nyelveket tanulni, de normálisan, hosszútávon egyedül nem fog menni.

2011. aug. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem 'kommentháborúzni' akarok, mert sok-sok hasznos dolgot írt le az előző, de arra mindig, minden egyes alkalommal rá fogok cáfolni, hogy 'nem lehet otthon megtanulni'. Lehet. Csak rengeteg kitartás kell hozzá, de semmi más.
2011. aug. 12. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Könyvből én a Genkit ajánlom - ha nem tudod megvenni, akkor nézz körül torrenten, vagy a japán alapítvány könyvtárában.


Jövő idő? Hiszen már magyarból is alig használjuk. Annak is tökéletesen van értelme, hogy 'Holnap elmegyek a boltba.'. :)

2011. aug. 12. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Genki, ne szórakozz már! A létező egyik leglogikátlanabb nyelvkönyv!

Akkor már vagy Yamaji prof. nyelvkönyve, vagy minna no nihongo.

De normális japán nyelvkönyv nem létezik, a genkit meg fel kellene gyújtani.

2011. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!