Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Azok, akik állandóan használjá...

Azok, akik állandóan használják a "4ever" kifejezést, tisztában vannak vele, hogy ez így teljesen helytelen?

Figyelt kérdés

A négy angolul "four" a "forever"-ben pedig nincs "u" betű.

Akkor miért nem lehet rendesen kiírni, hogy "forever"?

Olyan sokszor láttam már ezt helytelenül, hogy kikívánkozott belőlem.



2013. jan. 26. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tisztában vannak vele, csak ez így menőbb. Nekem is bántja a szemem. :)
2013. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vadkan01 ***** válasza:
Ez egy szleng, miért akarsz ebbe belekötni, hogy van-e benne u, a szleng sose foglalkozott a nyelvtannal.
2013. jan. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én pl. a "jó8" kifejezést használom. Teljesen tisztában vagyok vele, hogy angolul eight a 8, de a kiejtése miatt hasonlít a jó ÉJT-re. + gyorsabb leírni :)
2013. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, egyik nyelvben sincs olyan, hogy helytelen. Ha egyszer használják a nyelv beszélői, ráadásul tömegesen, akkor pláne nem lehet helytelen, ez szokott lenni a nyelvészek álláspontja, szerintük a nyelv részét képezi. Az egy dolog, hogy a jelenlegi, hivatalosan NEM rögzített helyesírási szabvánnyal ellentétes írásmód, amely nem a legmagasabb presztízsű normát követi, de ez a legtöbb embert nem zavarja.


Ráadásul azért nem kell bele az "u", mert a forever szónak a második szótagja főhangsúlyos, cserébe az első és harmadik szótagja hangsúlytalan. Hangsúlytalan szótagokban pedig rendszerint majdnem minden mássalhangzó tipikusan svá hanggá (ö-szerű, rövid hang) sorvad.


Épp ezért mindegy, hogy a forevert, fourevernek, furevernek, fuhrevernek, firevernek, ferevernek írják-e, a kiejtése nem változik.


Sőt, szokták írni foreva-nak is, ez pedig a szótag végén, mássalhangzó és szünet előtt r hangot nem ejtő (nem rótikus) angol nyelvjárásokra utal. Ilyet használnak az afroamerikaiak a rapzenében. Hogy fokozzuk az élvezeteket, még 4eva-ként is előfordul.


Az, hogy nyelvvizsgán ilyen lezserséget lepontoznak, hibának vesznek, az legyen a mi bajunk. Ettől még létező, használt forma, érdemes tudni róla, ismerni.

2013. jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sőt, képzeld, a C U later! sem helyes, mert a C és az U betűk, nem pedig igék, sőt, amikor mi azt írjuk, hogy "+látjuk", "ad6tsz" valamit, "lécci", azok sem helyesek. Gratulálok, feltaláltad a spanyol viaszt! :)
2013. jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
CU QE II
2013. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
a kiejtése hasonló,ebből adódik, és SMS-nyelvnek hívják, az ilyen rövidítéseket, amik arra valók, hogy az SMS-ben minél kevesebb karaktert használjunk el.
2013. ápr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem csak SMS-ben, de chaten sincs kedvük az embereknek a tényleg legminimálisabbnál több karaktert beírni.
2013. ápr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!