Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyha pár év múlva Magyarorsz...

Hogyha pár év múlva Magyarországon szeretnék angolt tanítani legálisan, mondjuk nyelviskolában, akkor ez elég hogy 4-5 évet dolgoztam Angliában (jelenleg is kint vagyok) és elvégeznék egy TEFL vizsgát?

Figyelt kérdés
Érdekelnének a lehetőségek. Jelenleg irodában dolgozom.

2013. jan. 28. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nyelviskolában, és fölvesznek, akkor igen, viszont egy tanári diploma nélkül az egy másik dolog, hogy fölvesznek-e. Ez olyan, hogy hiába tudok én magyarul, nem tudnám megtanítani egy külföldinek.
2013. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs módszertani tapasztalatod, a tanárképzőben nem túráznak akik oda járnak hanem a szakmát tanulják, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy valaki tanítani tudjon. A nyelvtudás az csak egy dolog, mondjuk az 50%-a annak, ami egy nyelviskolába kell - jó, én nem sokat dolgoztam nyelvsuliban, de azért tudom, hogy miről van szó.
2013. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Képzett angoltanárból szerintem ma már nem igazán van hiány Magyarországon, ezért nem tudom, mennyi az esélye, hogy neked is jutna "tisztességes" állás mellettük, előfordulhat, ha szerencséd van, de könnyen lehet, hogy hoppon maradnál. Anyanyelvűként esetleg lehetne komolyabb esélyed, de nem vagy az. De szerintem még akkor is kéne legalább valami gyorstalpalót végezned.
2013. jan. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, ha csak meg nem tetszel a főnök(nő)nek. (Volt már rá példa.)
2013. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Iskolában tanításhoz kell, hogy legyen tanári diplomád. Nálunk is, akinek nem volt, elküldte az iskola tanári szakra a tárgyából.
2013. jan. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddig erkezett valaszokat, segitsegemre voltatok, egytol-egyig! Sajnos itt innen olyan konnyunek hangzik sok minden... Ugy ertem, hogy en nemzetkozi fiatalok/emberek kozott mozgok es pl tudom, h itt nekem angolok javasoltak, hogy ha esetleg haza terveznek menni, akkor tanithatnek angolt. Azt mondtak, h egy TEFL vizsgaval ok tuti biztosak lennenek benne, de hat valahogy kulfoldon a munkaszerzes nem ugy megy, mint M.o-on...:) vagy en nem is tudom... De azert a szivem melyen rossz helyzet otthon ide vagy oda, elegge vagyon haza, hiaba van itt nagyon jo dolgom, jo csapat, stb...
2013. jan. 30. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!