Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a könnyebb: a cseh...

Melyik a könnyebb: a cseh vagy a lengyel nyelv?

Figyelt kérdés

2013. febr. 19. 18:59
1 2
 1/11 mustafa33 ***** válasza:
Attól füg mit tudsz. Ha semmit, akkor mindegy. A cseh Ř -t, vagy lengyel Rz-t ugyanúgy nem fogodd tudni kiejteni. (Mindkettő olyan mintha a r-t és a zs-t egyszerre akarnád kimondani). A cseh nyelv dallamát (amolyan éneklő beszédmód) talán nehezebb eltanulni, de a csehországban katonáskodó magyar fiúk amikor hazajöttek inkább csehül szerettek beszélni mint szovákul. A lengyel lágy másalhangzók torlódása is nehéz a magyar fülnek (olyasmi mint a portugáloké).
2013. febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyformán nehéz mind a kettő, ha csak ez a szempont, hogy melyiket kezdd el, akkor teljesen mindegy.
2013. febr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

A lengyel sokkal könnyebb.

Nem olyan sok az idegen hang, hamar meg lehet tanulni.

Nagyon régen nem beszéltem már lengyelül, alig emlékszem rá, de a kiejtésem alapján mindenki azt gondolja, sokkal jobban tudok, pedig ez nem így van.

Igaz, csehül nem is próbálkoztam,vagyis csak egyoldalas ismeretem van, de az ijesztőnek tűnik.

Talán ha lett volna takaros cseh menyecske ismerősöm, akitől nyelvleckéket vehettem volna, amint a lengyel esetében volt, mást mondanék...

2013. febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 mustafa33 ***** válasza:
Tzolko, sajnálhatod, hogy elmaradt, de bizony mi nem sokat beszéltünk a cseh nyelvlecke közben ☺. Bár gondolom a lengyel sem lehetett unalmas ☺.
2013. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát, tudod Musztafa, nem semmi volt, de sajnos nem mostanában történt.

Kétszer ki is látogattam Lengyelországba, kb. 1-1 hónapra.

Sajnos aztán megszakadtak a kapcsolatok, más idők jöttek.

Számomra a cseh nyelv sokkal keményebb hangzású.

Könyvből is tanultam lengyelül, persze, mert sok mindent szerettem volna mondani.

A kiejtésem valóban nagyon jó volt, annyira, hogy meg is kért, hogy ne kérdezgessek az utcán, vagy a boltokban, mert mindenhol akadt olyan dolog, amit nem tudtam, de a kiejtésem alapján lengyelnek gondoltak a lengyelek és kellemetlen volt neki, mert hülyének néztek, illetve tátott szájjal megcsodáltak, hogy ekkora nagy barom még ezt sem ismeri.

Egyszer Balatonon volt egy hercig cseh leányzó, de nem jutottunk annyira, sajnáltam is, mert gyönyörű lány volt...

2013. febr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
a lengyel könnyebb
2013. febr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Melyiket tanultad végül? C:
2020. máj. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Huh de régen tettem fel ezt a kérdést! Mindkettőt elkezdtem (saját szakállamra, egész jó nyelvkönyveket lehet találni, melyekből középszintre talán meg lehet tanulni, főleg régebbi vaskos nyelvkönyvek), csak a kíváncsiság hajtott. Szerintem a lengyel nyelvtanilag könnyebb bár eleinte a kiejtés nehéz.
2020. júl. 24. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Te vagy az a srác aki rengeteg nyelvet tud és szuahéliül is nyomta? :D
2020. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy! :D
2020. júl. 25. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!