Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mikor használjátok a bácsi szót?

Mikor használjátok a bácsi szót?

Figyelt kérdés
Helló, én eddig úgy tudtam, hogy a bácsi idősebb férfi megnevezése, megszólítása, pl. doktor bácsi, de a Szótár szerint nagybátyát is jelent. Használjátok nagybátya megnevezésére is, pl. Pista bácsi rokon is vagy csak idegen férfi? Köszi.
2010. máj. 25. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
nálunk a rokonságban az idősebb férfiakat nem lehet "bácsizni", mert azt sértésnek veszik, úgy kell hívni őket, hogy Gyuszi bátyám, Pista bátyám.
2010. máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Időnként egymást bácsizzuk a haverokkal, meg persze az érzésre idősebb embereket is.
2010. máj. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi bácsinak szoktuk hívni az előadó tanárt.

pl: kinél vizsgáztál?

hát a bácsinál XD

(a nőneműt természetesen nénizzük. Van olyan ismerősöm aki a 30 évest is)

De természeresen a hátuk mögött...

2010. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
filmben,regényben találkozhatsz vele,főként angolszász nyelvterületen: Jones bácsikám,Priscilla nénikém...nálunk a családban a jani bátya,manyi nénje volt az elfogadott megnevezés a szülők testvéreire,és a bácsi,néni kifejezést idegeneknek tartogattuk gyerekkoromban. most,hogy már felnőtt vagyok,ugyanezeket az embereket Jani bácsinak,manyi néninek hívom,pedig rokonok maradtak,csak a szokásaim változtak. szóval a bácsi lehet rokon és idegen is,ha egyértelműsíteni akarod,akkor bácsikám,nénikém.
2010. máj. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!