Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Fiatalok. Miért használjátok...

Fiatalok. Miért használjátok az XD-t és társait?

Figyelt kérdés

Nem veszitek észre, hogy teljesen elcsúfítsátok a magyar anyanyelvet? Egy külföldi mese miatt? Igen. Régen volt rovásírás, de az is a magyar nyelvhez tartozott. Most meg: Sanyii, Miniiiszoknyaaa, XD, Lol, Puxxyy. Ezek vannak.


Már úgy érzem, ez kényeskedés kicsit.

Bármit keresek a google-on, mindenütt az XD jön ki utánna. Már UNOM!!!


2011. júl. 18. 04:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
81%

Miféle külföldi mese miatt?


Ha már magyar anyanyelv: csúfítJátok, utáNa

2011. júl. 18. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
48%

Unod, unod... akkor olvass könyvet és ne netezzél.

Egyébként meg ki nem sz@rja le, hogy te mit unsz?

Van az a határ, amikor én is azt mondom, hogy elég a smileyból és tüntető jelleggel elhagyom az adott oldalt, posztot, hozzászólást. Viszont hangot adni ennek nincs sok értelme, találsz pár szimpatizánst akivel jól megbotránkoztok ezen az XD dolgom, és ettől jobban alszol utána? Mindenki úgy ír, ahogyan akar. -.-'

2011. júl. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 vanbor? válasza:
61%

Ha unod az "XD"-t akkor például ne nézd!

A kultúra változik, mindegy hogy számodra negatív vagy pozitív irányba.

Ez ellen nem lehet mit tenni! Nekem sem tetszik minden, de a fiataloké a jövő bármennyire kretének is!

2011. júl. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
39%

Erre a kérdésre nem akartam válaszolni, csak a válaszokra voltam kíváncsi. De ez egy kicsit most durva, kedves előző hozzászóló! Te ezt kultúrának nevezed?? Akkor csak gratulálni tudok az értékrendedhez!

Engem is idegesít az XD és a hasonlók, bár engem leginkább a szavak különböző becézései irritálnak. Szép magyar új nyelvünk...

2011. júl. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
51%

05:48 nem tudom, min akadtál ki, az előző válasz teljesen normális.

A kultúra olyan, amilyen, te eleve valami pozitív fogalmat kapcsolsz hozzá (gondolom, a "kulturált" szó miatt), de itt nem arról volt szó.


Egyszerűen arról volt szó, hogy a dolgok változnak, és ezt nem lehet megállítani, hiába érzed úgy, hogy bezzeg a régi jobb volt.

2011. júl. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:

A rövidítések zavarnak? Akkor mit szólnál ahhoz, ha már a kézírást se tanulnák meg? Mi mikor jutunk eddig?


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

2011. júl. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:

"elcsúfítsátok"


Te is elcsúfítod.

Egyébként ne hidd, hogy nem értek egyet veled. De az érveidben elég nagy a logikátlanság. A "külföldi mese" alatt gondolom az Amerika-majmolást érted. Ide tatozik a "cukee," "lávcsi", "lájk", "hol lax?" és társaik. De az xd pont nem tartozik ide, szerintem.


A másik: hogy jön ide és mi köze ehhez az egészhez a rovásírásnak??

2011. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
0%

Ez elcsúfítja a magyar nyelvet?

Te teljesen hülye vagy?

Vagy egyáltalán nincs életed és abban keresed az apróbb örömöket, hogy megbotránkozol egy gyakorlatilag semmi dolgon?

Azt hitted, hogy minden szabadnapos 50 éves emberke most egyet fog veled érteni? Rohadtul nem!

Ha belinkel valaki egy vicces videót/képet/szöveget, bármit, akkor miért írjam azt, hogy "Oh, ez fölöttébb mókás, igazán vicces, milyen szórakoztató ember vagy, hogy ezt megtaláltad.:)"


Gondolkozz már, ember!


13/L

2011. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
14:43 hé, vegyél vissza...
2011. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:

XDDDDDDDDDDDDDDDDDD

csak azért is:D "vegyél vissza"

várhatod, puszi!


13/L:))

2011. júl. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!