Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nem ismerik azt, hogy: fonákul...

Nem ismerik azt, hogy: fonákul? Elmentem egy dunántúli városba, ahol vannak ismerőseim, és egyikőjük sem hallotta még ezt a szót. Ti használjátok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Én használom, mivel a nagymamám mondta mindig, hogy fonákul, a fonák oldalán és rámragadt, de eléggé meg szoktak nézni az osztálytársaim, amikor ezt mondom.
2009. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
mit is jelent?
2009. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
én dunántúli vagyok. soha nem használom,de bioszból tanultuk,hogy a levél alja a fonákoldala:)
2009. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
tiszántúli vagyok, itt arra használom mikor pl a pulóver/nadrág kifele van fordítva.. szóval fonákul van
2009. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 dellfil ***** válasza:
85%
Az a fonák helyzet, hogy ilyen kevesen ismerik a fonák szó jelentéseit. Fonákja vagy visszája, fonákul vagy visszásan. Gondoljatok csak a sok visszásságra...
2009. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bizony ismerik a Dunántúlon is.

Viszont a városiakra csak a kosz ragad:-)Ne akarj értelmeset kérdezni tőlük.(na jó,ez csak vicc)

2009. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

hmmm... úgy látom errefelé nem nagyon járnak sportemberek :)

tenisz, asztalitenisz, röplabda... mindegyikben használják a "fonák" kifejezést.

2009. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én szabolcsi vagyok, a párom pesti és egy csomó mindent nem ért, amit mondok. A fonákult még szerintem nem mondtam neki, majd legközelebb ha helyzet adódik, kíváncsi vagyok rá. Meg ő amúgy szereti, mikor így beszélek.


Én is tudom mi az, használjuk is.

2009. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
dunántúlon megyeszékhelyen élek, és használom a szót. elég gyakran, a "fordított" helyett. szerintem csak ők nem ismerték. :)
2009. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
nemrég költöztem a páromhoz Nyugat-Magyarországra, keletről és nagyon sok szó van amit erre felé nem ismernek :) többek között a fonák szót sem:):) Én nagyon ritkán, de használom :)
2009. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!