Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nálad a rokonok, családtagok...

Nálad a rokonok, családtagok mennyire beszélnek idegen nyelveket?

Figyelt kérdés

Csak érdeklődésből kérdem.

Nekem apukám például 3 nyelven tud folyékonyan (a magyarral együtt) ,egy nyelven egy kicsit.

Anyukám meg 2 nyelven tanult,tanította is mindkettőt.De már inkább csak az egyiket tudja.


2013. szept. 12. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám németül szinte anyanyelvi szinten beszél, de ez nem is csoda, mert egyetemi diplomája van belőle, és jelenlegi is tanít németet, ezenkívül franciául is viszonylag jól tud, kb olyan középszinten, bár nyelvvizsgája nincsen belőle. Apa is németül beszél viszonylag jól, de neki is szüksége van rá, mert a vállalkozása szinte összes megrendelője német vagy osztrák.
2013. szept. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Apám 3 nyelven beszél a magyaron kívül persze. Egyik az orosz amit anyanyelvi szinten tud, az régen a munkája miatt kellett, meg 98 után orosz tanárnak ment egy középiskolába de már egyre kevesebb lett rá az igény és otthagyta, azóta meg olyan szinten elfelejtette hogy örül annak ha 1 rövid mondatot elmond folyékonyan. A másik nyelv a német amit a mai napig is folyékonyan beszél igaz nem anyanyelvi szinten meg vannak olyan kifejezések amiket nem tud teljesen megérteni, de simán tud vele boldogulni.

Másik nyelv a szlovák amit még beszél de azt csak alapszinten de azért megtudja magát értetni mert 4-5 éve dolgozott szlovákiában és ott kellett valamennyire az alaptudás.


Én például beszélek angolul meg spanyolul, meg most tervezem majd elkezdeni a török nyelvet, mivel párom török állampolgár de már lassan 10 éve itt él plusz anyukája magyar így ő két nyelven beszél folyékonyan és mondta hogy ő majd megtanít csak mert valószínű hozzá fogok költözni 1-2 év múlva.

Anyukám csak angolul beszél, de azt agyon jól tudja, tanítja is, igaz magániskolában de ott csak néha néha, meg nyelviskolában tanítja esetleg időnként 1-2 magánórát vállal általános és középiskolásoknak is.

2013. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam, hogy ide főleg azok fognak írni, akiknek 10 nyelven beszélnek a szülei. :D Érthető, én is dicsekednék, ha lenne mivel. Az én szüleim nem tudnak semmilyen idegen nyelven, nem is érdekli őket. Csak hogy legyen ellenpélda. :)
2013. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Apám csak magyarul tud, anyám tanult franciául, de szinte már teljesen elfelejtette.
2013. szept. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm a válaszokat :)



Érdekelt hogy nálatok mennyire beszélnek.

Én magam egyébként 3 nyelvet tanulok,az egyiket felsőfokon beszélem,a másik kettőt kevésbé,de a szüleim tudnak benne segíteni,szóval biztos fejlesztem őket idővel :)

2013. szept. 12. 19:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apukám: angolul annyira, hogy ki tudja magát fejezni, németül makog valamit

anyukám: angolul folyékonyan és majdnem anyanyelvi szinten

2013. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt írom, aki említésre méltó.

-férjem: 2 nyelv a középfokú nyelvvizsga szintjén + angol a társalgási szintnél azért jobban, a középfokú nyelvvizsga szintjét viszont nem éri el

-anyukám: 1 anyanyelvi szint, még kettőt valaha anyanyelvi szinten beszélt, de ez már rég volt, azóta valamennyit felejtett

-nagypapám perfekt orosz, anyanyelvi szint

-nagymamám ha nem is perfekt orosz, de mondjuk elég jól beszéli

-én: 2 középfokú nyelvvizsgám van, de régen csináltam őket és csak az egyiket használom, a másikból azóta sokat felejtettem, + még két nyelvet beszélek alapszinten.

2013. szept. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zabmester ***** válasza:
100%

A szüleim nem nagyon. Oroszul ugye mindketten tanultak, de nem meglepő módon, a korosztályuk többi tagjához hasonlóan ők sem nagyon tudnak, nem emlékszenek már rá, akkor se nagyon érdekelte őket. Pár szót, mondatot tudnak, el tudják olvasni a cirill betűket, kb. ennyi.

Anyu tanult franciául is, kértem, hogy tanítson meg, de mondta, hogy csak általánosban tanult, már arra se nagyon emlékszik, a kiejtés még oké, néhány alap mondat is megy, de ha mondjuk a tévében franciául beszélnek, abból is csak pár kiragadott szót ért meg. Angolul valamennyire megtanult, amikor öcsém és én is angolt kezdtünk tanulni elsős korunkban, bár a kiejtése nem a legjobb, de meg lehet érteni, és anyu is megért nagyon sok mindent angolul. Szerintem talán ezt tudja a legjobban, pedig ezt sosem tanították neki :) Amúgy régóta tervezi, hogy legalább angolul megtanul rendesen.

Apukám az orosz mellett angolul tanult gimnáziumban, hát, az ő tudását mondjuk alapszintnek nevezném, ki tudja magát fejezni angolul, megérti, amit mondanak neki, nyelvtanilag is helyes, de mivel nem használja, ezért eléggé be van rozsdásodva a tudása.


Na, a többiek: van egy unokabátyám, aki németül beszél, kint is lakik Németországban, de előtte is már volt felsőfokú nyelvvizsgája, a német már kicsi kora óta nagyon jól ment neki. Picit beszél olaszul is. Egy másik unokatestvérem angolul és franciául tud, mindkettőt középfokon, használja is mindkét nyelvet.

Apai nagyapám beszélt németül, franciául, angolul és latinul, ebből az angolt és a franciát tanár nélkül tanulta meg, de nagyon jól, társalgási szinten ment neki mindegyik. Nagyim németül tud valamennyire.

Másik nagyszüleimnél nem tudom pontosan, németül mindketten tudnak valamennyire (sváb felmenők), meg talán egy kicsit franciául is. Meg még amit tudok, hogy az egyik dédim anyanyelvi szinten beszélt a magyar mellett németül is és angolul is (gyerekkorában Amerikában élt, viszont az apukája anyanyelve német volt).

2013. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyum oroszul alap szinten (még régen tanulta,akkor jó volt belőle, de már elfelejtette), és angolul kb. majdnem közép szinten ért meg dolgokat, de beszélni nem tud folyékonyan. Apum németül beszél folyékonyan, imádja a nyelvet, és sok időt tölt Ausztriában és Németországban a munkája miatt. Én angolul felsőfokon beszél(tem) 2 éve, de azóta nem is nagyon használtam, így sajnos sok mindent felejtettem:(, és spanyolul majdnem közép fokon,mert azt most tanulom.:)
2013. szept. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!