Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Letudná nekem fordítani...

Letudná nekem fordítani valaki ezt a rövid szöveget angolra?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne, a testvéremnek az iskolába. Én nem tudom lefordítani sajnos, mert németes vagyok. Mindösze 13-14 mondat lehet.A szöveg így hangzik:


"A magyar szabadságharc.


1995 Octóbar 23.án a magyar nép forradalomba kezd Oroszország ellen. Oroszország 6000 tankal és 150000 katonával hatalmas túlerőt bitrokolt. Először viszavonultak a tankok de aztán mégiscsak megrohamozták Budapestet.A harcot elvesztettük. 2652 magyar halt meg és 19 226-an megsebesültek. Minden évben megemlékezünk ezekről a fájdalmas napokról. Tartozunk ennyivel ezeknek az embereknek. Szép ünneplőruhába öltözünk, műsorokat adunk elő, és egy perces néma csedel emlékezünk rájuk. Budapesten van katonai megemlékezés is. A világ elítélte oroszország brutalitását bár segítséget nem nyújtottak. A harcot ugyan elbuktuk, de a mi szemünkben győzelem marad. Megmutattuk a világnak, hogy mire vagyunk képesek.


2009. nov. 3. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
56-ban volt a szabadságharc. ^_^
2009. nov. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

na jó..


Hungarian revolutaion and war of independence


On th 23th of October 1956, the Hungarian nation began a revolution against the regime of the Russian Federation. Russia has enormous prepoderance with 6000 tanks, 150000 troops. At first, the tanks flinched, but after all, they rushed Budapest. Hungarians lost the fight. There are 2652 dead and 19226 injured. We commemorate these painful days every year. We owe the memories of those people with doing this. We put on our best bib and tucker, we make a show, and we remember with a minute of silence. There is also a military commemoration in Budapest every year.

The whole world disapproved of Russia's brutality, but they gave no help. Although we've lost the fight technically, it's still a big victory in our sight. We showed the world what we have in us.

2009. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Örök hála. Nagyon köszönöm, télleg!
2009. nov. 3. 21:21
 4/4 anonim ***** válasza:
kedves első válaszoló! a szabadságharc 1848-ban volt, 56ban háború volt:D
2009. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!