Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek is hibás az a...

Szerintetek is hibás az a mondat hogy "Túróstészta az egyik kedvenc kajám?! " Könyörgöm, kedvencből csak egy darab lehet, tehát felesleges az "egyik" szó! És ez a hibát hallottam filmekbe, párbeszédbe stb

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 20:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"legjobb-ból csak 1 lehet..."


Akkor szerinted mi a különbség a legjobb és a legeslegjobb között?


Ha legjobb-ból csak 1 lehetne, nem lenne értelme a legeslegjobb szónak.

2009. nov. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A túróstészta. Egyébként nem látok benne hibát. Több kedvenc is lehet.
2009. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem is a túróstészta az egyik kedvencem, de ott van még mellette a sajtos tejfölös lángos, a rántott sajt és a tejfölös nokedli is... ezeket egyformán szeretem és mind a kedvencem
2009. nov. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Csak a mondatvégi írásjel hibás, de gondolom, hogy az a saját mondatod végére szántad. Ha viszont a szövegkörnyezet olyan, hogy csak az általed legkedveltebb ételre vonatkozik a 2kíváncsiskodás", akkor nem ez a legszerencsésebb megfogalmazás. Viszont a hibás a KÖNYÖRGÖM szó, helyette KÖNYÖRGÖK a helyes, mivel nem ikes ige, a filmekbe, párbeszédbe helyett filmekben, párbeszédben.
2009. nov. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!