Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lefordítaná nekem ezt az...

Lefordítaná nekem ezt az angol rövid mondatot magyarra?

Figyelt kérdés

"Soha nem gondoltam volna, hogy akár csak 1 képet is akarna valaki rólam készíteni."

Köszönöm előre is!!!!


2009. nov. 14. 16:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez micsoda, amit belinkeltél, de nem is akarom megtudni, mert az első, amibe beleütköztem ezen az oldalon, az az volt, hogy "szőrös pina-borotvált fasz", és a többi is hasonló, ezek után nem hiszem, hogy ez az oldal a hiteles forrás angol nyelvtani kérdésekben.
2009. nov. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az a www.googlecsata.hu oldal. Sajnos mások olyanokat csatáztatnak, de én a "would have never thought" és a "would never have thought" alakokat hasonlítottam össze, hogy melyik milyen gyakori.


A "would have never thought" alakra 23 000 000 példát talált míg a másikra csak 240 000-et. Azért szerintem ez óriási különbség.


Valamint korábban is írtam, hogy nem ez alapján állok ki a válaszom mellett hanem nyelvtani ismeretekre alapozva.

2009. nov. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A gyakoriság még nem jelenti azt, hogy helyes. Ezen az oldalon például rendkívül gyakori a helyesírási hiba, gyakoribb, mint a helyesen feltett kérdés.

Kénytelen voltam elővenni a jó öreg Magyaricsot, mielőtt aludni térek, íme a példamondat a határozószók, köztük a never helyére: This job would never have been done. Magyarázat: "Különösen kell vigyáznunk arra, hogy egynél több segédigét ne engedjünk a határozószó elé. Ez különösen gyakori hiba." És a szintén jó öreg Swan: "When a verb has several parts, the most common position of the adverb is after the first auxiliary verb: You should definitely have been working this morning. Olyan tételes szabályt te sehol nem olvashattál, hogy a never mindenképpen a főige előtt van. Ez csak az egyszerűbb igealakokra érvényes, nem a több segédigét tartalmazókra.

2009. nov. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

IGAZ!

"When a verb has several parts, the most common position of the adverb is after the first auxiliary verb."


A "not" már a "would" után tettem volna...

Nálad a pont!

Eddig nem pontoztam, most megy a + Neked!

Köszi a kitartást, meggyőztél, így kijavítottam egy tévesen rögzült szabályt. Köszi szépen!



(Viszont a googlecsata eredménye - hogy a használt nyelvben melyik a gyakoribb nagggggyon érdekes, főleg így, tudva, hogy a kevesebbet kapó a helyes...)

2009. nov. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Megegyeztünk. Most példát adtál a kulturált konfliktuskezelésre, ami meglehetősen ritka.
2009. nov. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nos, akkor a tanulságok levonva. Másoknak példa megadva. Zöld kezecske odaadva. :)

Valóban köszi a kitartásodat, hogy meggyőzz az eddig helyesnek hitt/tudott helytelen használatról.

Üdv! :)

2009. nov. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!