Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyarok honnan lopták a...

A magyarok honnan lopták a nyelvüket?

Figyelt kérdés
ugyebár nem ez az eredeti nyelv, és ez csak lopva lett. csak a kérdés hogy kitől? honnan?

2013. nov. 30. 13:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nos, igyekszem nem zavartatni magam a sanyarúra hamisított múltam miatt.....:)
2013. nov. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Ez a cél. Asszimiláció. [link]

A lényeg hogy egy tömbként irányítsanak. Kommunizmus rémlik?

Mert valami hasonló a cél.

2013. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
94%
ma 13:58, gondolhatod, hogy a "kommunista Haynau" gúny volt. Nyilván azért írtam, mert a finnugor-eredet fő támadói mindig Haynaura és a kommunistákra kenik, hogy történelmet hamisítanak, és eleszik a múltat előlünk. Csak összevontam a kettőt. A intelligencia, hogy ezt megértsd, olyan tulajdonság, amelyet nem adhatok.
2013. nov. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
4%

Bocsánat hogy úgy viselkedtem ahogy a hozzád hasonlók és nem értelmeztem az iróniát, de ti sem szoktátok és ilyenekbe köttök bele. A lényeg hogy cáfold meg az érvelést. Én érveltem te meg csak annyit mondasz nem. bizonyítsd be. Am is mióta mondják hogy finnugor? Na vajon?

Szóval lehet azt mondani hogy lehet zöld az ég és lehet kék a fű nekem mind1 így gyönyörű de valójában kék az ég és zöld a fű

2013. nov. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit kellene bebizonyítanom, amikor történészek tömege sem tudja bebizonyítani, hogy finnugor eredetűek vagyunk vagy sem. Egyébként kisgyerek korom óta nem értem, miért ilyen fontos ez. Ha azok vagyunk, hát rendben. Ha nem vagyunk azok, akkor meg úgyis jó. A magyarok valamiféle felsőbbrendűségét keresőkben hiszek a legkevésbé. Azt gondolom, hogy nekünk itt, ebben a Kárpát-Medence nevű nemzeti olvasztótégelyben értelmetlen az eredetünkkel ennyit görcsölni. Nyilván jelenetős részben részben tótok, mócok, avarok, gepidák, alánok, gótok, szlávok stb. vagyunk, te is, én is, meg mindenki aki ideír.
2013. nov. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ez nyilvánvaló. De nem akarok egy hamis tényt kőbevésett igazságként elfogadni. Akkor mondják hogy nem meghatározható. Azzal kilehet egyezni. Mint ahogy a régmúlt homályos és nem kéne tényekről beszélni.
2013. nov. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"Még a finnek is biztosítottak hogy semmi közük hozzánk. Biztos nem finnugor nyelvcsaládból származik a nyelv.

Am igen vannak átvett szavak. De pl az új szavakat nem is magyarosítjuk pl: helikopter. Meg vannak német eredetűek: fridzsider. Szóval elég sok helyről "összeloptuk" , de az alap nyelv és szókincs ismeretlen. Haynau csak azért találta ki a mesét hogy ne legyen még egy 1848 mert az nem hiányzott a Habsburgoknak. Így is csak orosz segítséggel tudtak megállítani. Szóval kellett egy hamis magyar eredet."


"A lényeg hogy cáfold meg az érvelést. Én érveltem te meg csak annyit mondasz nem. bizonyítsd be."



A százalékaid alapján a fentit találtam, ami a te "érvelésed" lehet. Hát ezen jót röhögtem:D

Ez mitű is érvelés te? A finnek biztosítottak. Nahát. Engem meg arról biztosítottak a szcientológusok, hogy alienektől származom. Akkor mindkettőnek igaza van.

"Haynau csak azért találta ki a mesét.." újabb gyönyörű érvelés.. most ezen mit cáfoljak? ezzel kb lehet egyetérteni meg egyet nem érteni


tudod -> korreláció != kauzáció


vagy valahogy így mondják ugye? (amúgy ezeket a szavakat is loptuk, de ne haragudj, csak így tudtam kifejezni)

2013. dec. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!