Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért olyan roppant nehéz egy...

Miért olyan roppant nehéz egy felsőoktatásban résztvevő embernek megtanulni egy nyelvet? És ha tényleg ennyire nehéz, miért teszik az idegen nyelvtudást a diploma megszerzésének kötelező feltételévé?

Figyelt kérdés

Én is diplomás vagyok, bár még az előző rendszerben végeztem. Nem tartom magam sem nyelv- sem egyéb zseninek, de nekem semmilyen gondot nem jelentett két nyelvet megtanulni, sőt nagyon szerettem. (Az egyikből középfokú, a másikból felsőfokú vizsgát tettem.) És még egy harmadik nyelven is elpötyögök hobbi szinten. Ehhez képest megdöbbenve hallottam, hogy 50 ezer felsőoktatási intézményben végzett ember van, aki csak azért nem kaphat diplomát, mert nem tudták a kötelező nyelvvizsgájukat letenni. Ezeknek most a kormány "diplomamentő" programot indított, azaz állami pénzből jelentkezhetnek 120-240 órás ingyenes tanfolyamra.


Szerintem meg nem is kellene kötelezővé tenni a diplomásoknak a nyelvvizsgát, mert majd az élet úgyis kikényszeríti, akinél meg nem, mert úgyis alkalmazzák, annál meg minek erőltetni?



2014. jan. 29. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
A pénzhiány miatt nem tudtam megszerezni a nyelvvizsgát, azért nincs diplomám. Jó, tudom, most az jön, hogy az ilyen minek vág bele a felsőoktatásba... a kérdésedből ítélve a beleérzőképességed a logikáddal együtt nagyon csekély, különben nem írtad volna ki a kérdést.
2014. jan. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik munka mellett csinálják, nekik sokkal kevesebb idejük van mindenre. Amelyiküknek pedig nincs munkája, annak lehet, hogy pénze nincs.
2014. jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És miért kell a nyelvtanuláshoz olyan rengeteg pénz? Én összesen 3 hónapig jártam egy nem túl színvonalas angol tanfolyamra a 80-as évek vége felé. A többit magamtól tanultam meg. Vettem nyelvtankönyvet, szótárt, olvastam a Newsweeket, aztán még vettem pár eredeti szókincsfejlesztő és egyéb könyvet. Meg hallgattam a BBC világszolgálatának adásait rövidhullámon. A könyvek nem volt olcsók akkor sem, mert azokat piaci áron árulták, de nem került egy vagyonba. És akkor még nagyon kicsi is volt a választék. És ebből lett a felsőfokú nyelvvizsgám. De biztos nekem van baj a gyenge logikámmal...
2014. jan. 29. 22:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek jobb erzeke van az idegen nyelv tanulasara, van akinek nincs. Ez nem diplomafuggo dolog.

Nekem speciell nincs foiskolai vegzettsegem, megis 4 nyelvet beszelek folyekonyan.

2014. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A nyelvtanulás nem érzék kérdése, viszont ha valaki kifejezetten utál nyelvet tanulni, annak biztosan legalább kétszer annyi idő kell mire eléri a középfokot.
2014. jan. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsga pénzbe kerül, és nem mindenkinek sikerül elsőre.
2014. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ma már végigolvasod a wikit az adott nyelven és semmi nélkül megtanulsz, csak a kiejtés kell utána.
2014. febr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amerikában élve tapasztalom,hogy az angol nyelv,ami ez egyik legprimitívebb nyelv,súlyos problémát okoz bizonyos nemzeteknek,köztük nekünk magyaroknak is.


Vajon miért?

Szerintem:


Minden nyelv egy nemzet jellemző logikájának,érzéseinek következménye. Ezért hangzanak,épülnek,fonódnak egymásba szavaink,mondataink különböző rend szerint.

Minden gyermek megtanulja szülei-közege-nyelve logikáját és azt ösztönösen használja.

Természetesen,egy más nép nyelve-szavai,hangzása,hangsúlyai,logikai felépítése-teljesen eltérő,az anyanyelvtől. Így el kell hagyni a beszéd beidegződött logikáját és egy másik logika szerint kell kifejezni magunkat.

Ez sokaknak nem megy.

A dolgot bonyolítja,hogy betűink hangzása is különböző.(Pl. kevés nemzet ropogtatja meg az "R"-t úgy,mint mi vagy mi nem teszünk különbséget a WC -"W"-je és a Világ "V"-je hagzása közt,de az angol nyelvet beszélők nem értenek,ha mi a Walmart kifejezést Volmartnak mondjuk.)


Azok az emberek,akikben a beszéd logikája,hangzása megváltoztathatatlan törvényként íródik be a tudatalattijukba,talán sosem lesznek képesek idegen nyelven helyesen beszélni.

Ennek ellenkezője a "Borderline" szindrómával élők,akikben minden törvény és törvényszerűség képlékeny. Ők könnyedén megtanulnak bármilyen nyelvet.

jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!