Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Rovásírás segítség! Helyes így?

Rovásírás segítség! Helyes így?

Figyelt kérdés

[link]


Helyes így szerintetek? Mert sok oldalt áttanulmányoztam, de valahol mégis másak picit a betűk formái, csúcsosabbak. Valaki segítsen, helyen-e így a nevem?



2014. márc. 25. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A ma népszerű Tesco-gazdasásos rovásírás ábécé szerint helyes.
2014. márc. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Igen Reni, helyes.
2014. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. márc. 25. 12:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mihez hasonlítod, mindenhol kicsit máshogy írták őket.
2014. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is több féleképpen láttam :S De ez tűnik a leghelyesebbnek
2014. márc. 25. 20:00
 6/8 A kérdező kommentje:

Még egy kis segítséget szeretnék kérni: ezen az oldalon a nagy R betű másabb mint a pici.... Tényleg máshogy írjuk a nagy és a kisbetűket? Ezt még eddig nem láttam, és más sem nagyon hallott róla :S


[link]

2014. márc. 26. 13:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ezt a kis szöveget értelmezni, melyet a linről másoltam, a kép felett: "Ezt a rovás fonttal jelenítették meg, amely így működik: a karakterek billentyűkiosztása mögött nem mindig a billentyűnek megfelelő jel található. A standard billentyűzetkiosztásnál a q, w, ü, ó, ú, é, á, ű, í latin-betűs billentyű mögött más rovásjelek (a ritkán használt bogárjelek) vannak, mint ami a billentyűzeten szerepel."
2014. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kaposvár a legjobb ***** válasza:
A képen levő felirat helyes (bár egy nem túl szép formatervezésű, régi betűtípussal készült). A kis- és nagybetűket valóban sokszor nem nagyon szokták megkülönböztetni, bár előfordul, hogy pl. a nagy betűket nagyobb méretben írják, de az alakjuk ugyanaz (például a legtöbb rovásos helységnévtáblán a kezdőbetű nagyobb). Illetve művészi szabadság itt is van, létezik olyan számítógépes betűtípus, hogy a kisbetűk némelyike picit más alakú is, mint a nagy, de persze nincs köztük akkora különbség, mint a latin betűs írás kis- és nagybetűi között.
2014. ápr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!