Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan nevezi a főnök a...

Hogyan nevezi a főnök a beosztottját Japánban?

Figyelt kérdés
Ha férfi, hozzáteszi, hogy -kun? És ha nő, akkor -san?

2014. ápr. 16. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindig -san. A kunt csak a kisfiúkra használják :D a sant használják a legtöbb esetben, nemtől függetlenül.
2014. ápr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anju ***** válasza:
60%

Nem értem, hogy egyesek miért olyan magabiztosak a külföldi nyelvekben, fôleg ha még hülyeséget is írnak. A kunt NEM csak kisfiúkra használják. A fônöködet a családi neve helyett inkább a beosztása szerint illik nevezni, pl a részleg vezetôt kachou-nak. Vagy hivhatod név+kachou-kènt.

A munkatársat vagy beosztottat a családi neve+san, de van hogy a felettes nèv+kun-t használ, külföldrôl jötteket van, hogy a családi név nehéz kiejtése miatt, a becenêv+san-t használja. Ha cègen kívül kell megemlíteni a fônököd vagy munkatàrsad nevét egy kliensnek (üzleti beszédben), akkor elèg ha csak a csalàdi nevét hasznàlod. A kliens nevét csalàdinèv+sama-val hivhatod, san-al sértô lenne. Politikusokat, ügyvédeket, tanàcsadókat, tanárokat nèv+sensei-el illetjük. A férfi és a nôk között nincsenek itt különbségek.

2014. ápr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Óóó bocsánat, hogy vétkeztem őnagysága, többé nem fordul elő :(
2014. ápr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anju ***** válasza:
Lehetsz cinikus, de ezzel megint csak magadat minôsíted. Egyszerübb lett volna csak belátni, hogy tévedtél.
2014. ápr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tévedtem (részben), de azért normálisabban is lehetett volna közölni, esetleg akkor nem lettem volna cinikus.
2014. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!