Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan magyar ember, aki...

Van olyan magyar ember, aki minden angol szót ismer?

Figyelt kérdés

Tudok angolul, de belegondoltam, hogy milyen tök jó lenne, hogyha bármilyen angol újságot, vagy neten lévő angol szöveget teljesen el tudnék olvasni és megérteni szótár nélkül.


Nagyon nehéz ezt elérni?


2009. dec. 25. 21:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
38%

OFF:

"az angoloknak 4 millió szavuk van"

Bocs, de szerintem rosszul tudod, a negyvenezer inkább hihető. De az is az irodalmi és szaknyelvi szavakkal együtt.

2009. dec. 27. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, hogy mondhatsz ilyen marhaságot? Csak az Országh-féle nagyszótár első kiadása 110 ezer szót és további 150 ezer szókapcsolatot tartalmazott, és ezt azóta bővítették. És ez csak egy kétnyelvű szótár külföldieknek!
2009. dec. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"Van olyan magyar ember, aki minden angol szót ismer?"


Nincs, mint ahogy ilyen angol sincs.


"belegondoltam, hogy milyen tök jó lenne, hogyha bármilyen angol újságot, vagy neten lévő angol szöveget teljesen el tudnék olvasni és megérteni szótár nélkül."


"Nagyon nehéz ezt elérni?"


Újságolvasáshoz elég egy 5-8 ezer szavas szókincs. Ha az irodalmi mellékletet is el akarod olvasni, vagy a brit konzervatív lapok ízesebb nyelvezetű rovatait minden részletükben élvezni akarod, ahhoz 15-20 ezer szó még mindig elég. Egy-két szót ekkor sem fogsz ismerni, de ezzel az átlag angol is így van. (Összehasonlításként: a középfokú nyelvvizsgához 3-4 ezer szót kell tudni).


Egyszer egy tanárom azt mondta: "Angolul nem lehet megtanulni". Ez igaz, de persze minden nyelvre.


Én 10 évvel ezelőtt tettem le a felsőfokú nyelvvizsgát angolból, tehát egy újságot vagy mai regényt gond nélkül el tudtam akkor olvasni. 1-2 évvel később kezdtem 18. századi regényeket vagy pl. 17. századi politikai, filozófiai műveket olvasni, és iszonyú fáradságos volt, időnként szótárat is kellett használnom. Ma már ezeket fennakadás nélkül olvasom, tehát a felsőfokú vizsga óta nagyon sokat nőtt a szókincsem. Így is naponta botlok új szavakba (és nem Shakespeare-ben, hanem mai szövegekben), és szerintem ez így is marad. Eleve több új szó keletkezik naponta, mint amennyit az ember meg tud tanulni.

2009. dec. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Oké, a kéziszótár hatvanezer címszóról beszél (amik között van egy rakás azonos alakú szó), de szerintem a 4 milla akkor is durva túlzás, ha a szaknyelvi szavakat belevesszük.
2009. dec. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

05:32:


Köszi a választ, tök jó lehet Neked!

Remélem előbb utóbb nekem is így fog menni, bár régi irodalmat nem akarok olvasni, csak mai újságokat és honlapokat!

2009. dec. 31. 15:27
 16/17 anonim válasza:
Hát az előttem válaszolók alapján,és az én véleményem alapján nincs.Egyébként egy angol szöveget (pl.: újságban) néhány szó tudása nélkül is meg lehet érteni.A lényegét érted.
2010. jan. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
ha nem mész semmire szótár nélkül az angol szöveggel, akkor mégis miért írsz le olyat hogy tudsz angolul? miért van itt ennyi agyamputált kérdező?ilyen hülyeséget is csak ezen az oldalon lehet látni...érted, ha nem megy szótár nélkül a sztori, akkor NEM TUDSZ ANGOLUL. ennyi meg egy bambi
2014. febr. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!