Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legkönnyebb nyelv:...

Melyik a legkönnyebb nyelv: arab, japán, kínai, koreai, orosz vagy török?

Figyelt kérdés

Az egyiket szeretném tanulni. A keleti vonzódásom miatt gondoltam a kínaira, japánra és a koreaira. Tudom, hogy a japán és koreai írás nem könnyű, de a nyelvtanuk viszont az. A koreainál meg pont fordítva van - tudomásom szerint. Japán kóstolgatom éppen, és nagyon tetszik, de szeretnék még egyet.

Az arab és a török kultúra szintén rettenetesen vonz, de úgy tudom, hogy az arab kiejtés+írás nem könnyű...

Az orosznak meg a hangzása tetszik, gyönyörű nyelv! :)


Tudom, hogy mindegyiknek megvannak az előnyei/hátrányai, nehézségei/könnyebbségei. De biztos tudtok pár hasznosat mondani, érveket szeretnék. :)


Előre köszönöm! :)



2014. júl. 30. 19:22
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Arab nyelvet nagyon ajanlom sokra mehetsz vele
2014. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

Tegnap 09:11:



Hihetetlen, hogy ezt a f@$zságot még mindig belinkelitek minden ilyen kérdéshez. Egyszer és mindenkorra értse már meg mindenki: EZ A LISTA EGY NAGY RAKÁS BAROMSÁG!


[link]

2014. aug. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
64%
Ha ez nem okes akkor linkelj egy jo listat :P
2014. aug. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Tessék, itt van:


[link]


Ez reálisabb.

2014. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
30%
12es szerintem is hihetetlen hogy mennyire egy idiota vagy... ha szerinted nem megfelelo a lista azt el lehet mondani szepen is, de hat nem vagy kepes ra...na mindeegy.... :P kedves kerdezonek pedig uzenem hogy azt tanulja mit esetleg tud majd gyakorolni, hasznalni is :)
2014. aug. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%
Érdekes, hogy amikor szóba kerülnek olyan listák, hogy a "világ legnehezebb nyelvei", akkor rögtön az élen van a kínai, japán, koreai... De soha nem látok vietnami vagy hindi nyelvet köztük, pedig azért azok sem piskóták. Csak azért, mert az említett hármas vált népszerűvé nyugaton, a többi keleti nyelv sem "egyszerű". Igazából egy nyugati gondolkodású embernek egy távol-keleti nyelv általában nehezebb, mint németet, dánt, hollandot vagy franciát tanulni. Persze embere válogatja, hogy kinek mi a nehéz, de általánosságban elmondható, hogy a távol-keleti nyelvek rendszerük és sokszor írásuk idegensége miatt nehezebben tanulhatóak számunkra. Viszont azt leszögezném, hogy a nehézség nem azt jelenti, hogy egyben teljesíthetetlen is, csak nagyobb erőfeszítést kíván. Nekem pl. sikerült megtanulni folyékonyan beszélni japánul, meg rajtam kívül még jó pár magyarnak. A kérdező helyében én nem azt próbálnám megkeresni, hogy tudományos kutatások szerint melyik a legkönnyebb (lehet, hogy pl. pont nekem nem jön be), hanem azt nézném, hogy melyiket tudom használni. Hiába tanulsz meg pl. törökül, ha utána nem használod, el fogod felejteni, és hiába volt a munkád. Remélem jól választasz, és örömödet leled mind a tanulásban, mind a használatában.
2014. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
ajánlom a japánt mert nagyon hasonlít a magyarhoz így könnyű megtanulni.
2014. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én japánt tanulok, a kanjikat meg ne tanuld külön, hanem csak a szavakat, azzal többre mész. A két kana kb. röhejesen könnyű, egy hét alatt egy felnőtt ember keni-vágja onnan meg hiragana.jp és gyakorlatilag fel tudsz bármit olvasni.

A nyelvtan meg könnyű, főleg az alapok...

2014. aug. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
26%

"12es szerintem is hihetetlen hogy mennyire egy idiota vagy... ha szerinted nem megfelelo a lista azt el lehet mondani szepen is, de hat nem vagy kepes ra.."



Az a helyzet, hogy én is, meg más is, elmondta szépen már vagy százszor egy csomó ilyen hasonló kérdésnél, csak valahogy a hozzád hasonlók 1. nem gondolkodnak (tudniillik, ha gondolkodnának, akkor rájöhetnének, hogy nevetséges, hogy a szlovák ott van azon a listán, a cseh meg nem, miközben a kettő szinte egymás dialektusa és hasonlók), 2., ha már nem gondolkodnak, legalább néznék vissza az 5000 ilyen "Melyik a világ legnehezebb nyelve?"-kérdést, ahol ezt már sokszor kitárgyaltuk, de hát nem teszitek. Ez az, ami nagyon bosszantó. Valamint az, hogy ez a debil lista állandóan előkerül, és minél többször kerül elő, annál több laikust győz meg egy hazugságról. Ez pedig nem jó, tehát az ilyen netes hoaxok károsak.



"Érdekes, hogy amikor szóba kerülnek olyan listák, hogy a "világ legnehezebb nyelvei", akkor rögtön az élen van a kínai, japán, koreai... De soha nem látok vietnami vagy hindi nyelvet köztük, pedig azért azok sem piskóták. Csak azért, mert az említett hármas vált népszerűvé nyugaton, a többi keleti nyelv sem "egyszerű". Igazából egy nyugati gondolkodású embernek egy távol-keleti nyelv általában nehezebb, mint németet, dánt, hollandot vagy franciát tanulni. "



Ezeket a listákat (mármint, amelyekre érdemes adni) egy nyelvi szint eléréséhez szükséges befektetett munkaórák száma szerint állítják össze. A tapasztalat az, hogy a kínaihoz, a koreaihoz és a japánhoz kell a legnagyobb időbefektetés.

2014. aug. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#19: Nincs olyan hogy legnehezebb nyelv. Minden embernek más a nehéz, nekem a nyelvtani nem fogalma a németben például horror, de a japán tranzitív vs. intranzitív kérdésen 3 perc alatt túltettem magam. Egy angolnak pl. a török vagy koreai magánhangzó-harmónia furcsa, egy magyarnak természetes. A másik a szókincs: nekünk sok latin szavunk van, ergo könnyebb a szókincs elsajátítása, míg pl. a japán szókincsből egy esetleges 'kawaii'-n kívül senki nem tud semmit.

Egyébként meg ha meg kell nevezni legnehezebb nyelvet, akkor az a !Xóõ nyelv, mert 144 mássalhangzó van benne és tónusai is vannak.

Ja bocs, egyébként 5000 nyelv van a világon, ennek mindnek a külön végignézése és főleg a sorrendbe állítása lehetetlen.

2014. aug. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!