Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legkönnyebb nyelv:...

Melyik a legkönnyebb nyelv: arab, japán, kínai, koreai, orosz vagy török?

Figyelt kérdés

Az egyiket szeretném tanulni. A keleti vonzódásom miatt gondoltam a kínaira, japánra és a koreaira. Tudom, hogy a japán és koreai írás nem könnyű, de a nyelvtanuk viszont az. A koreainál meg pont fordítva van - tudomásom szerint. Japán kóstolgatom éppen, és nagyon tetszik, de szeretnék még egyet.

Az arab és a török kultúra szintén rettenetesen vonz, de úgy tudom, hogy az arab kiejtés+írás nem könnyű...

Az orosznak meg a hangzása tetszik, gyönyörű nyelv! :)


Tudom, hogy mindegyiknek megvannak az előnyei/hátrányai, nehézségei/könnyebbségei. De biztos tudtok pár hasznosat mondani, érveket szeretnék. :)


Előre köszönöm! :)



2014. júl. 30. 19:22
1 2 3
 21/22 Tibho válasza:

Szerintem ne azt nézd,hogy melyik a könnyebb nyelv.Mindegyik nyelv nehéz valamiért.Nyelvtan a másik a kiejtés és még lehet sok minden.Tedd fel a kérdést magadnak melyik nyelvet használnád leginkább és miért?Készíts erről egy listát és megtalálod a választ.Hiába tanulsz egy nyelvet amire az okosok azt írták egyszerűbb ha nem találod meg benne magadat.


Mindenkinek aki olvassa bejegyzésemet mérlegeljen és döntsön mit miért és megéri-e nem a pénz a lényeg hanem az időd amit rá áldozol és utána használod-e a nyelvet.Hiába mondják,hogy tanulj meg egy adott nyelven ha sokan használják és gazdaságilag jó meg minden.

Ha szereted a nyelvet és a kultúrát amit tanulsz könnyebben megy és abban is lehetsz sikeres vagy akár nagyon sikeres.


Ne azért tanulj meg egy nyelvet mert mindenki azt tanulja hanem magáért a nyelvért a kultúráért és,hogy találj olyan anyanyelvű ismerősöket ami felbecsülhetetlen érték!

2014. dec. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
szerintem arab a jó
2017. márc. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!