Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Felsőfokú angol nyelvvizsga...

Felsőfokú angol nyelvvizsga BME-nél?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hamarosan lesz a nyelvvizsgám és a szóbeli részétől nagyon félek. Soha nem voltam még nyelvvizsgán korábban. Aki volt szintén ezen a vizsgán, meg tudná osztani a tapasztalatait velem?

A szituációs feladattól tartok nagyon, hogy érveljek a vizsgáztatóval angolul, mert írásban megy, viszont ha szóban, azonnal kell reagálnom, akkor sokkal alacsonyabb minőségű dialógust tudok csak fenntartani.



2014. aug. 24. 17:36
 1/5 A kérdező kommentje:

Tehát úgy érzem, hogy akkor azt gondolnák a vizsgáztatók, hogy miért jelentkeztem felsőfokúra, ha a szókincsem alapján a középfokon menne csak el a tudásom.

Meg a rengeteg téma közül nem fog eszembe jutni az a sok vázlatpont, amit kigyűjtöttem a kidolgozáskor, hanem legfeljebb a töredéke.

2014. aug. 24. 17:41
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem csak középfokúm van és kodolányis, de két testvérem is csinálta a BMÉset, és nem eltántorítani akarlak, de mindkettőnek negatív tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban. Ezek szerint már túl vagy az írásbelin, de mondták nekem, hogy a fordítós feladatot nagyon lepontozták, igazságtalanul, az egyiknek meg német szóbelin anyanyelvű némettel kellett vizsgáznia, meghúzták (de nincs nyelvérzéke a tesómnak, ezt hozzá kell tennem).

Ha érdekel az én tapasztalatom a társalKodónál, velem nagyon rendesek voltak szóbelin, egy nő meg egy férfi volt bent, és próbáltak segíteni, nevettünk (bár nem nagyon tudtam, min:D), de összességében úgy éreztem, hogy nagyon rossz lett, aztán kiderült, hogy 75% :) Szerintem a vizsgáztatókon fog múlni, hogy mennyire szigorúak, de szinte mindig próbálnak átrugdosni rajta, legalább minimum pontszámmal, szóval nem kell tőle annyira félni. Tudom, mondani könnyű, főleg hogy pár hónap múlva én is felsőfokúzni fogok :D


Amúgy, hogy-hogy nem voltál középfokúzni? Általában azzal kezdik a nyelvvizsgázást.

2014. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia! :) Nem, még az írásbeli nem volt, mert a szóbelit előbbre rakták. Örülök, hogy ilyen kellemes tapasztalataid vannak! :) Ami a tesóidat illeti, annak már kevésbé, remélem, hogy valahogy azért sikerülni fog nekem. Nem volt kedvem elmenni középfokúra, kizsákmányolásnak éreztem, hogy ennyi pénzzel lehúzzanak. Remélem, hogy akkor össze tudom majd szedni magam és tudok folyékonyan beszélni. Te hova fogsz jelentkezni felsőfokúra? :)
2014. aug. 25. 20:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahol én voltam középfokúzni, ott 22ezer volt a komplex, osztálytársaim meg TELCre mentek, 30 valahány ezerbe került, és volt akinek nem lett meg.


Én továbbra is társalKodóra megyek, tapasztalatnak jó volt a közép, tudom mire számíthatok, és nem volt vele problémám. Bár az angoltanárom nagyon ECL-re akar küldeni, de biztos hogy oda nem megyek, az az egyik legnehezebb nyelvvizsga, nagyon felnőttes témákról kell beszélni nagyon felnőttesen, amik nekem még magyarul se nagyon mennek :D Egyébként 18 éves vagyok és most fogok érettségizni :)

2014. aug. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia! Tegnap fejeztem be a vizsgát. :) Nem volt semmi probléma, szerintem meglesz ez a C1-es szint, egyedül a magnóhallgatás második felénél voltam bizonytalan egy kicsit, rossz minőségű, gyors beszéd, nehéz volt érteni. De szerintem túllépem a százalékhatárt a pozitív irányba és sikeres lesz. :)


Nekem 28000-be került, úgyhogy nagyon remélem, hogy nem bukom meg, mert az kínos lenne.


Igen, ilyen szinten már nem csak angolul kell tudnod, hanem kiterjedt általános műveltséggel rendelkezni. Nálunk ezekből kellett felkészülni: [link]

Egy-két hetem elment vele, mire kidolgoztam alaposan őket. :) A társalKodón milyen témák vannak, amiért könnyebb?

Ugyanolyan idősek vagyunk. :) A pluszpont volt a legfőbb ok, amiért elvállaltam, hogy megcsinálom a vizsgát. :)

2014. aug. 29. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!