Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az "ich führe" nem helytelen...

Az "ich führe" nem helytelen ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Egy könyvben van benne, hogy ich führe das auto.. Tudtommal azt jelenti, hogy vezetem az autót. De ez így helyes? Úgy tudtam a führen vezetnit jelent, de nem autót, hanem mondjuk egy naplót vezetni.. Az autót nem úgy vezetik, hogy fahren?
2014. szept. 6. 14:54
 1/5 anonim válasza:

Ez Konjuktiv II. lesz, azaz egyfajta feltételes mód: vezetném az autót - ich führe das Auto.

Itt nem a würden-nel alkotunk feltételes módot, hanem az ige präteritum alakjával + Umlaut + e betű.

fahren --> fuhr --> führ --> führe

De egyébként amik így kétértelműek is lehetnek, mint például ez vagy az ich machte, wir gingen, azoknál inkább a würden-t használjuk. Ezt az alakját csak akkor, ha a szövegkörnyezetből kiderül, hogyan is értjük.

2014. szept. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fahren utazni, a führen meg vezetni. Ha aztúval megy valamerre, akkor fahren-t kell használni, akkor is ha te vezeted, de a lényeg az az, hogy autóval mégy és nem mással, ha az a fontos, hoyg te vezeted az autót és nem más valaki, akkor führen.
2014. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt autot "fahrenelni" szoktak. Kedves masodik valaszolo, en mar több mint 7 eve elek anyanyelvi nemet környezetben, ezt meg sosem hallottam. Persze lehet a nyelvkönyv igy mondja.

Kedves kerdezö, tudsz szövegkörnyezetet irni, ugy kicsit informativabb lenne.

2014. szept. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Az első vagyok. Második válaszoló, én sem hallottam még ilyet, pedig 10 éve tanulom a németet, többnyire német anyanyelvű tanároktól.

Nem rég tanultuk viszont a konjuktiv II.-t, amiben pont benne volt ez az ich führe das Auto.

2014. szept. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A második vagyok és 28 éve élek Németországban, a férjem német, itt dolgozom mérnökként, úgyhogy azért lehet, hogy csak tudok valamennyire németül...
2014. szept. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!