Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Érdemes törökül tanulni? Vagy...

Érdemes törökül tanulni? Vagy inkább egy másik nyelv?

Figyelt kérdés
Tettem már fel ilyesmi kérdést, de nem kaptam még rá választ. Tehát: mivel Törökországban majdnem mindenki beszél angolul, megéri-e egyáltalán törökül tanulni? Vagy inkább orosz/indonéz nyelv? Esetleg görög? (Ami szerintem egyáltalán nem hasznos, de tetszik) Mit csináljak? Melyiket tanuljam?

2014. okt. 17. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Német, angol mellett, tanultam ezeket a nyelveket. Darmasiswa indonéz ösztöndíj miatt indonézt is. Egyértelműen orosz ami megéri mostanában.

Harmadik nyelvnek oroszt választottam. Indonéz eléggé könnyű nyelv, kár lenne már érte. Ezt a 4 nyelvet választottam, ami mellett ki fogok tartani(nincs időm másikba kezdeni, feleslegesen),indonéz nyelvnél megelégszek a normális társalgási szinttel.

Tudtam használni a nyelvet külföldön, de sohasem lett volna kötelező és vándormunkásokon kívül nem lehet használni. Extrém lusta nép. Oroszul nagyon gyengén beszélek egyenlőre. Előnye az orosz nyelvnek, hogy homogén.

Indonéz pedig szintén, mert mesterséges, közös nyelv a több száz indonéziai nyelv közt.

Maláj és indonéz kölcsönösen értik egymást háromszáz millióan.

Lehet, hogy eljön a török, akár kínai, indonéz ideje, de a következő évtizedekben az orosz a nyerőbb.

2014. okt. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%
Egyaltalan nem sok török beszel angolul ıtt elek Istanbulban en azt tapasztalom hogy nem ıgazan..Vannak angol nyelvıskolak de szorolapokon fogjak a tanulokat az utcan...Az ıskolakban oktatjak az angolt. Szerıntem nagyon megerı tanulnı az egzotıkus nyelvek köze van sorolva kesöbb akar mınt tolmacs,vagy fordıto esetleg szakfordıto jogı fordıto ha elhelyezkedsz sokkal több penzt keresek mıntha ugyanazon a szakterületen belül pl nemet-magyar szakfordıto lennel....Az utazası cegek ıs gyakorta keresnek tolmacsokat 6 - 7 - 8 honapos turnusokra. Magyarorszagon ket egyetemröl tudok ahol oktatnak törököt a szegedı egyetemen es az ELTE-n,de lehetseges hogy több ıs van. Ugyhogy ha engem kerdezel akı ıtt elek es belelatok azt mondom neked magyarkent böven megerı! csak abba gondolj bele elemzök szerınt 20121ben csatlakoznak az EU-hoz,1999 decembere ota vannak a varolıstan. En ıtt napı szınten latom a fejleszteseket amelyek mınd mınd a csatlakozas fele törekves elöfutaraı,gondolok ıtt a szocıalıs törbenyek modosıtasara,szoc.halozatrendszer kıepıtesere es meg sorolhatnam,szelektıv hulladekgyüjtes tehat sok mınden van amı az elöremozdulast segıtı. A csatlakozas utan ha nem kell majd vızum az utazashoz csaka kepzeld el mı lesz? Mılyen szabad aramlas es egyebek. Arrol ne ıs beszeljünk pl magahoz a hazassaghoz ıs kell tolmacs ha a nö mondjuk nem beszel törökül es ferjhez megy ıtt kınt tehat munkalehetöseg az lenne a nyelvvel az bıztos...
2014. okt. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!