Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Európai szinten a német vagy...

Európai szinten a német vagy a francia a hasznosabb nyelv?

Figyelt kérdés
Magyarországon ez nem kérdés, a némettel sokkal több lehetőség nyílik az ember előtt, mint a franciával, s így van ez sok közép-európai ország esetében is (pl. Szlovénia, Csehország, Lengyelország, stb). De európai szinten milyen a helyzet? Az angol után a német vagy a francia az, amivel több helyen lehet érvényesülni, több lehetőséget nyit meg az ember előtt?
2014. okt. 28. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez ugyan csak tipp, de mivel a német gazdaság sokkal jelentősebb a franciánál, én a német nyelvre szavazok.
2014. okt. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Inkabb a francia. A nemet csak a közep-europai környezetben elterjedt. Ja es a vilag barmely mas pontjan sokkal inkabb beszelik a franciat.
2014. okt. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Európai viszonylatban a német. Franciául csak Franciaországban és 1-2 nagyon kicsiben beszélnek. Viszont világ szinten a francia.
2014. okt. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mivel az volt a kérdés, hogy "európai szinten", ezért én is a németre szavazok.
2014. nov. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Egyértelműen a német nyelv a fontosabb. A francia ma már sehova sem kell, Brüsszelbe sem, ott is az angol a fő nyelv, franciát és a németet elvétve hallani.
2015. júl. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Diplomáciában lehet jobban jelentősége a franciának, amúgy inkább a német.
2015. júl. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem szakmailag is van egy elhatárolódás. A francia elterjedtebb művészi körökben, míg a német az iparban nagyobb tényező.


De összességében én is inkább a németre voksolok.

2015. júl. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!