Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért harapódzott el az...

Miért harapódzott el az utóbbi hetekben ez a helyesírási hiba a neten?

Figyelt kérdés
"Küld el", "mond meg", "old fel"... ??????

2014. nov. 28. 04:41
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Biztos a legujabb irtózatos hellyesirási tudománnnyokkal rendelkező mobiltelefonos app gondolja igy.A rengeteg birka meg nem is nézi.Engem inkább az általános ökörképzőben borzaszt el a dolog(f.buk) a teljes kisbetűvel irt mondatok,az irásjelek hiánya, a "teccik,jáccik,mien,meik........stb"Na itt ledobom a lantot.囧
2014. nov. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jaj, értem! Erre nem is gondoltam.

Köszi.

Mit lehet tenni ezen beállítás ellen?

2014. nov. 28. 07:21
 3/12 anonim válasza:
Szerintem vissza kell olvasni egy kicsit és kell értelem is .Nem lehet hagyatkozni egy kinai fejlesztőre, aki megcsinálja a "swájpot vagy a táccsfizt".
2014. nov. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 BringaManó ***** válasza:
"ledobom a lantot"? az is szép :-)
2014. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4: Egy nyelvi gyöngyszem!:)
2014. nov. 29. 21:49
 6/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk az elhülyülésnek több szinten lehet határt szabni. A kínai kultúra 5000 évvel ezelőtt húzta be a kéziféket, amikor nem volt hajlandó a teakiöntő készülék sorozatgyártására, mondván: a teát ki kell önteni kézzel, a teakiöntő gép nettó hülyeség.

És ott is szabhatok határt, hogy netezéshez számítógépet használok, fényképezéshez fényképezőgépet, hangrögzítéshez diktafont, telefonáláshoz telefont.

Tehát a képernyőn az jelenik meg, amit a kezemmel begépelek, és nagyon egyszerű javítani a karaktereket.:)

2014. nov. 29. 21:53
 7/12 BringaManó ***** válasza:

jaja, nyelvi gyöngyszem, mint ezek:

[link]

[link]

[link]

;-)

2014. nov. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

@ bringamanó

ááááááááááááá

Én akkor beiratom a pulcsimat az egyetemre. Fontosnak tartom a felsőoktatást.

:)

2014. dec. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 BringaManó ***** válasza:
az jó... amíg órán van, addig vegyél föl egy kezeslábast, hogy ne fázz [link] (bár ez sajnos nem saját kép :-)
2014. dec. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A kínai kultúra 5000 évvel ezelőtt húzta be a kéziféket,"



Az a baj, hogy az a kínai kézifék továbbra is be van húzva, mert szemlátomást nem engedte, hogy kifejlesszenek a kínaiak egy egyszerű, praktikus, 20-30 betűs abc-t a 40.000 jeles, nevetségesen bonyolult írásrendszerük helyett :)

2014. dec. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!