Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha egy barchobában mindenre...

Ha egy barchobában mindenre gondolhatunk, akkor egy átlag ember kb. hány kérdésből találja ki?

Figyelt kérdés
Remélem, a játékszabályt nem kell ismertetnem.

2014. nov. 30. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Nem hiszem, hogy erre pontos választ lehetne adni. Nem is a "hány kérdés" a fontos, hanem a "mennyi idő alatt".

Arra emlékszem, hogy nekem a leghosszabb időbe "Brigitte Bardot ELSŐ bugyijának gumija" került, de már nem emlékszem, meddig tartott, és hogy hány kérdést tettem fel.

Nagyon-nagyon régen, valamikor a hetvenes évek elején, voltam kétszer is a Magyar TV Szabadság téri stúdiójában, ahol - akkor kemény pénznek számító - háromezer forintot nyertem három feladott barkochba kitalálásáért. (Egy személy, egy tárgy és egy fogalom volt a kérdés.) És ott is időre ment, nem a kérdések mennyiségére.

Ma is a barkochba az egyik legkedvesebb időtöltés a családban.

2014. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem pontosan, hanem kb.
2014. nov. 30. 18:12
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ennek szinte mindig sikerül kitalálnia 20-ból. Szerintem az egyszerűbbeket ki lehet találni 10 kérdéssel is.

2014. nov. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vree ***** válasza:

^Elég béna oldal... :)

Feladtam neki egy játékmackót. (bedtime toy) Nem találta ki.


Can it affect you(cause an effect to you)? You said Yes, 20Q was taught by other players that the answer is No.

Is it small? You said No, 20Q was taught by other players that the answer is Yes.

Does it come in different colours? You said No, 20Q was taught by other players that the answer is Yes.

Do you use it at night? You said Sometimes, 20Q was taught by other players that the answer is No.

Do you use it in public? You said No, 20Q was taught by other players that the answer is Yes.


Sztem nekem volt igazam. :)


"ha mindenre gondolhatunk"-> nyilván mindig lehet olyanra gondolni, amit az életben nem tud valaki kitalálni. (Max leszűkíteni: "ez valami kitalált személy, akiről egy mesekönyvben olvastál?")

2014. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves 4. válaszoló, mosolyogtam a válaszodon, mert az általam említett TV játékban a kitalálandó személy (illetve ebben az esetben személyek) Milne Micimackójából a nyuszi barátai és üzlettársai voltak! :)

Ha jól emlékszem, két vagy három perc volt rá.

2014. nov. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vree: van egy logikája az oldalnak, ki kell tapasztalni, hogy melyik kérdésen mit is ért valójában. Arról nem tehet, ha nem jól válaszolsz.


Egyébként van ennek valami személy kitalálós változata is, ott egész sok magyar személy is benne van.

2014. nov. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vree ***** válasza:

^Már elnézést, de ő találgat vagy én? :D


Ha azt kérdezi, hogy éjszaka használják-e, és azt hiszi, hogy a válasz nem, az az ő hibája. :D Nehogy már nekem kelljen korrigálnom a jó válaszomat. :D


Az Akinátor sokkal ügyesebb :D

2014. dec. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még mindig az a véleményem, hogy a feltett kérdésre nem lehet érdemben felelni, mert nem mindegy, hogy a budapesti Bazilikát, vagy a bibliai Noé bárkájában lévő tigris bal metszőfogát kell-e kitalálni.

Nyilvánvaló, hogy minél egyszerűbb a kitalálandó, annál kevesebb kérdést kell feltenni.

A játék neve egyébként "barkochba" és nem "barchoba"...


"Az elnevezés eredete:

A legenda szerint Simon Bar Kohba elé vittek egy kirabolt és megcsonkított embert. A rablók a szerencsétlennek a nyelvét is kivágták, hogy ne vallhasson ellenük. Bar Kohba azonban olyan kérdéseket tett fel, amelyekre az áldozat egyszerű biccentéssel vagy fejrázással felelhetett. Így kiderült, hogy a tettesek az áldozat bátyjai voltak, akiket aztán el is fogtak, és elnyerték megérdemelt büntetésüket." (Wikipédia)

2014. dec. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 1. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!