Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyar helyesírás szabályai...

A magyar helyesírás szabályai 1984-es kiadása érvényes jelenleg?

Figyelt kérdés

2015. jan. 5. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg igen,de most vezettek be néhány új szabályt,ami fontos. Amit nekem aláhúztak volna anno,most helyes lesz...Minek kell változtatni?!
2015. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Minek kell változtatni?"


Mert a nyelv is halad és változik. (Hogy a fene enné meg!) :D

2015. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az új szabályokat még csak tervezik bevezetni, nem tudok róla, hogy ki lenne tűzve a bevezetés időpontja. Szóval igen: az 1984-as szabályzat az irányadó.
2015. jan. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó,értem,hogy változik,csak nem biztos,hogy jó irányban. Az új szabályokra értettem,pl. amit eddig "ssz"-szel írtunk,ezentúl "szsz" lesz. Ez nem fejlődés,hanem csak változás.
2015. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a hozzászólásokat!

Tehát az ebben a cikkben foglaltak még nem léptek érvénybe?


[link]

2015. jan. 5. 15:27
 6/8 BringaManó ***** válasza:

Nem léptek érvénybe, felejtsd el, hogy "most vezettek be néhány új szabályt" (1. válaszoló), ez tévedés.

(Bár az ominózus cikk valóban úgy írja sok helyen, mintha akkor lépett volna hatályba a 12. kiadás – pl. "ezentúl elfogadható lesz az 1-én is" –, de ne higgy neki. Csak annyi történt, hogy sikerült bénán fogalmazniuk. De hát végül is, csak egy Nyest-cikkről van szó, az pedig nem egy "hivatalos" közlöny, csak hobbiból írnak cikkeket, úgyhogy ott sűrűn előfordul ilyen elcsúszás, semmin se csodálkozzunk. :-)


Mostanában tehát nem vezettek be semmi új szabály (még). De bármelyik pillanatban jöhet...


Kelt: 2015.01.06 12:37 :-)

2015. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5: Nem.
2015. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szuper, köszi! :)
2015. jan. 6. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!