Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Azt olvastam, hogy a világ 2....

Azt olvastam, hogy a világ 2. legnehezebb nyelve a magyar. A kérdés az lenne, hogy valamelyik külföldi iskolában tanítanak idegen nyelvként magyart? És tényleg a 2. legnehezebb nyelv?

Figyelt kérdés
Az 1. a szlovák a bonyolut nyelvtani felépítése és az miatt, hogy szinte minden szófaját ragozni kell.

2015. jan. 8. 23:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom hol olvastad ezt, de a nyelvészek a vietnámi nyelvet tartják a világ legnehezebb nyelvének. Jó pár nyelv megelőzi nehézségben a magyart és a szlovákot is.
2015. jan. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szlovák dolgot én egyszer feltettem kérdésnek, és nagyon sokan lehurrogtak, hogy marhaság. Egyébként egy ilyen listát sok szempont szerint fel lehet állítani, és mindig más eredmény születne. Például az sem mindegy, ki tanulja a nyelvet. A holland egy németnek könnyű, de egy vietnáminak nehéz lenne.


Amúgy biztos tanítanak magyart külföldön. Sok nehézség van benne, pl. az alanyi/tárgyas ragozás, a főnévi igenév ragozandó, stb. Viszont sokan írják, hogy a kiejtés szerinti írás sokat könnyít a tanuláson. Valszeg ott van a top tízben, főleg azért, mert nem igazán van közeli (nyelv)rokona, ezért mindenkinek okoz meglepetéseket.

2015. jan. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Unokatesóm most tanulja az orosz és szlovák nyelvet. A szlovák nyelvre azt mondta, hogy nagyon könnyű nyelv, főleg az orosz után.

Én csodálkozom, hogy a magyar nyelvet nehéznek tartják, ugyanis én 8 éve élek Angliában és én személy szerint az angol nyelvet tartom nagyon nehéznek. Képtelen vagyok megtanulni.Másképp írod, másképp ejted.. már rosszul vagyok tőle..Szóval kinek mi a legnehezebb

2015. jan. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

(

Egyszer olvastam egy írást a legnehezebb nyelvek listájának értelmetlenségéről. Az is felmerült a végén (poénosan), hogy a legnehezebben megtanulható nyelv valami kis szigeten élő benszülöttek nyelve volt, mert annyira harciasak voltak, hogy aki partra szált, azt kérdés nélkül megölték. Na, azt a nyelvet tényleg nehéz megtanulni. :D

)

2015. jan. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

A magyar nem a világ 2. legnehezebb nyelve és nem is a világ legnehezebb nyelve. Ezt a mítoszt valószínűleg leginkább maguk a magyarok terjesztik magukról. A valóságban a magyar még Európán belül sem számít nagyon nehéz nyelvnek.


Az a szlovákos baromság meg egy kamu lista, amit időről időre felhoznak.



"A kérdés az lenne, hogy valamelyik külföldi iskolában tanítanak idegen nyelvként magyart?"



Persze, csomó helyen.

2015. jan. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Ezt a felmérést Németországban végezték, ott kérdeztek meg német anyanyelvű embereket, hogy szerintük melyek a legnehezebb nyelvek. Itt jött ki a 2. magyar és az 1. szlovák. Szóval ez nem vehető túlzottan komolyan.

Nincs megállapítva hivatalosan, hogy melyik a legnehezebb nyelv.

Saját véleményem szerint az európai nyelvek a közelében sincsenek a legnehezebb nyelveknek. Én több ázsiai nyelvet próbáltam tanulni, ezekhez képes a magyar (vagy bármelyik más európai nyelv) gyerekjáték. Mivel ott rengeteg nyelv, több irányba fejlődött, aztán újraegyesült, megint szétvált...stb. Ezért alakultak ki olyan dolgok, pl. hogy egy szótagra 4 féle hangsúlyt tehetsz és mindegyikkel mást jelent. Ehhez képest a különböző ragozások megtanulás nem okozhat nehézséget.

2015. jan. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

" a kiejtés szerinti írás sokat könnyít a tanuláson"


De azt ugye tudod hogy csak neked tunik ugy hogy a kiejtes szerint irjak a magyart?


Hallgass meg egy nemetet vagy angolt amikor magyar szoveget akar olvasni es ra fogsz jonni hogy ez a kiejtes szerinti iras dolog csak a magyaroknak segit :)


Egyebkent meg ez egy hulye lista, a lenyeg az hogy milyen anyanyelvu ember akar milyen nyelvet tanulni. Ha az uj nyelv a sajatjanak rokonnyelve, hasonlo logikaval, akkor konyebben megtanulja, ha teljesen idegen a felepitese, logikaja akkor meg sokkal nehezebben.


Raadasul gyakran van olyan hogy egy adott nyelvben levo hang egyaltalan nincs a masik nyelvben, igy azt egyaltalan ki sem birja ejteni az idegen nyelvu.

2015. jan. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Ezt a felmérést Németországban végezték, ott kérdeztek meg német anyanyelvű embereket, hogy szerintük melyek a legnehezebb nyelvek. Itt jött ki a 2. magyar és az 1. szlovák."


Erre van bármiféle bizonyíték? Mert erős az érzésem, hogy ezt a "felmérést" valójában sosem végezték el.



"Saját véleményem szerint az európai nyelvek a közelében sincsenek a legnehezebb nyelveknek. Én több ázsiai nyelvet próbáltam tanulni, ezekhez képes a magyar (vagy bármelyik más európai nyelv) gyerekjáték. Mivel ott rengeteg nyelv, több irányba fejlődött, aztán újraegyesült, megint szétvált...stb. Ezért alakultak ki olyan dolgok, pl. hogy egy szótagra 4 féle hangsúlyt tehetsz és mindegyikkel mást jelent."



Tonalitás tudtommal nem csak az ázsiai nyelvekben van. De egyébként európaiak közül a két balti nyelv és a görög állítólag nagyon nehezek. Ha európainak vesszük a kaukázusi nyelveket, azok is kemények állítólag.

2015. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is eléggé érdekesnek tűnt ez a lista, és ezért is írtam ki a kérdést.


Az is igaz, hogy mindenkinek más és más a nehéz, egyik ember így állítaná fel a listát, a másik pedig úgy.


Viszont azt nem gondolnám, hogy a magyar nyelv nem tartozna bele a legnehezebb nyelvek közé.


Írtátok, hogy az ázsiai nyelvek igen nehezek. Pl. melyikek, kínai, japán, valamelyik indonéziai nyelv?


Azt is írta valaki, hogy vannak idegen nyelvként magyart tanító iskolák. Pl. melyik ország(ok)ban?


És végül egyet értek azzal, hogy ezt az állítást, amit a kérdésembe írtam magyarok terjesztik a magyar nyelvről.

2015. jan. 9. 14:36
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az is igaz, hogy mindenkinek más és más a nehéz, egyik ember így állítaná fel a listát, a másik pedig úgy. "



Részben igaz, de azért van objektív mérce. Ha egy angol és egy portugál kezdenek spanyolul tanulni, természetesen a portugál lesz előnyben. Azonban ha kínaiul kezdenek tanulni, akkor már mindketten ugyanolyan helyzetből indulnak. Tehát kevés kivételtől (rokon nyelvek beszélőitől) eltekintve fel lehet állítani olyan listát, ami megmutatja, hogy a világ nagy részének mennyi idő és energia elsajátítani az adott nyelvet. Ezt az is mutatja, hogy a különböző nyelvek különböző mennyiségű munkaóra után kínálnak nyelvvizsgát. Köztudott tény, hogy arabul egyszerűen hosszabb idő megtanulni, mint németül.



Kicsit olyan ez talán, mint a szépség: hogy egy lány szép-e, az valahol szubjektív, hisz kinek mi a szép. Ennek ellenére mégis vannak olyan lányok, akiket a fiúk nagyon nagy része talál szépnek, másokat pedig nagyon kevesen. Tehát ez alapján lehetne listát állítani (más kérdés, hogy nem lenne túl etikus).



"Viszont azt nem gondolnám, hogy a magyar nyelv nem tartozna bele a legnehezebb nyelvek közé."



Pedig elhiheted, hogy nem. Valószínűleg semmivel se nehezebb, mint mondjuk a török, vagy a finn amik nem tartoznak a különösebben nehéz nyelvek közé. Azért hangzik ez számodra és mások számára furcsának, mert születésünktől kezdve mindenhonnan azzal kábítanak minket és mi magunkat, hogy a magyar egy szupernehéz nyelv. Ez egyszerűen nincs így. Nagyon furák és bonyolultak pl. tudtommal az eszkimó és egyes észak-amerikai indián nyelvek. A koreait szokták a legnehezebbnek tartani. De biztos vagyok benne, hogy a két balti nyelv is nehezebb, mint a magyar. Az is biztos, hogy a fonológiája sokkal nehezebb a lengyelnek vagy éppen az angolnak, mint a magyarnak.



"Írtátok, hogy az ázsiai nyelvek igen nehezek. Pl. melyikek, kínai, japán, valamelyik indonéziai nyelv?"



"Kínai" mint olyan, nincs. Az egy gyűjtőfogalom. A mandarin a legelterjedtebb, de tudtommal nem a legnehezebb. Egyébként az teszi a mandarint is nehézzé, hogy nagyon sokáig tart megtanulni írni.



"Azt is írta valaki, hogy vannak idegen nyelvként magyart tanító iskolák. Pl. melyik ország(ok)ban? "



Hát pl. Londonban van egy egyetem, ahol biztosan tudom, hogy van ilyen, de kétlem, hogy máshol ne lenne. Szerintem nagyjából minden országban találsz, ha keresgélsz.

2015. jan. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!