Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti milyen módszerrel tanuljáto...

Ti milyen módszerrel tanuljátok meg a szavakat? Egy nap hányat tanultok és így mennyi időbe telik? Na és mennyi marad meg belőle másnapra, vagy akár a jövő hétre?

Figyelt kérdés

2015. febr. 21. 11:23
 1/7 anonim válasza:
nekem van egy fura módszerem:D Éjszaka 10 hasznosnak tűnő szót kiírok egy A4es lapra, majd azt kiragasztom a szekrényemre a szobámban, aztán másnap mindig átnézem, elolvasgatom őket, példamondatokat szerkesztgetek, így naponta 10 szónak nem csak a jelentését tanulom meg, hanem az aktív (beszéd közben is eszembe jutnak) szókincsembe is beépülnek :) hogyha nem naponta, hanem csak hetente csinálsz így 10 szóval, akkor is évi 52 hét alatt heti 10 szó az 520 szó, és 1000 szavas szókincs elég egy középszintű nyelvvizsgára :) remélem hasznos ez a tipp:D
2015. febr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mihez kell -

Néha tényleg jobb lassabban haladni, de úgy, hogy

jobban megmaradjon

2015. febr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha iskolába kell, akkor annyit szoktam megtanulni amennyi a köv. órára kell
2015. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1000 szó? én úgy hallottam, hogy az alaphoz is kell legalább 2000, középhez 5000.. vagy rosszul tudtam? :o

nem a nyelvvizsgára gyúrok :D hobbiból szeretném elkezdeni a koreai nyelvet. ez a példamondatos ötlet nagyon jó, mert ha knotextusba helyezzük a szavaakt akkor könyebben marad meg :) én az ankival fogok kifejezéseket tanulni :)

[link]

na meg filmekkel, dalszövegekkel és később könyvekből is... már amennyit ezekből meg lehet tanulni :S

én minden nap fogok szavaakt tanulni, de hogy mennyit azt nem tudom. szerintem heti 10 szó égetően kevés, annyival nem tudnám normálisan gyakorolni a nyelvet. nekem még napi 10 is kevésnek tűnik o.O talán túl sokat akarok :) de mindenesetre ez a mondatos módszer nagyon jó, mert így nem csak a szavakat hanem a nyelvtant is lehet gyakorolni :D

plusz még van az a módszer hogy felolvassuk hangrögzítőre a szavakat/kifejezéseket/mondatokat, aztán azt párszor vagy ahányszor kedvünk van, meghallgatjuk. én még nem próbáltam, de állítólag működik ez is!

2015. febr. 21. 11:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is Ankival tanulok, szerintem napi 5-10 szó az ideális. Többet teljesen felesleges tanulni, úgysem fogod tudni úgy megjegyezni hosszú távon, hogy rendesen használni is tudjad, különböző jelentéseit felismerni stb.


(Tegyük fel hogy 20 szót tanulnál meg mindennap, az 7300 szó évente, közel 15 ezer szó két év alatt. Az egy nagyon jó felsőfokú szókincset jelent. 100 nyelvtanulóból 1 ha van, aki képes lehet nagyon jó felsőfokon megtanulni egy nyelvet két év alatt.)

2015. febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem még az a napi 10 szó is sok valamikor:d egyetem mellett
2015. febr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy hiába tanulod meg,mindig ismételni is kell a már megtanultat és az meg egyre több lesz. A másik,hogy vannak hasonló szavak,amiket könnyű összetévesztetni, vannak szavak,amiknek sok jelentése van és vannak amiket meg egyszerűen nehéz jól megjegyezni (legalábbis nekem). Szóval szerintem konkrét fix napi számot nem lehet mondani,de ami biztos,ha minden nap tanulod és a régiekből is átismételsz,akkor bővül a szókincsed és ez számít. Hogy mennyire,az a rászánt időtől és a képességedtől függ.
2015. febr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!