Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mikor használjuk az angolban...

Mikor használjuk az angolban az ''is''-t és az ''are''-t?

Figyelt kérdés
pl. ''He are stupid.'' vagy ''He is stupid.''? stb...
2015. febr. 27. 19:11
 1/5 anonim válasza:
100%

you (te, ti) they (ők) we (mi) are

she, he, it (ő) is


Remélem látod a különbséget.

2015. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
I is gooder like you.
2015. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Az 'is', 'are' és az 'am' ugyan annak a létigének a ragozása. be - am, are, is.


Ez a ragozás az alanyhoz igazodik, nem pedig az időhöz. Ha időben ragozom, akkor 'be' - 'was/were' - 'been'.


A nehézséget az szokta okozni az angolul tanulóknál, hogy a 'be' lehet főnév, és lehet segédige is.


Például, amikor azt akarod kifejezni, hogy valami létezik, tehát "van", akkor a 'be' az alanyhoz igazodik.


He are stupid - "Ő van buta" - "Buta"


De talán jobb példa erre, hogy


You are clever - "Te vagy okos" - "Okos vagy"


It is brown - "Ez van barna" - "Barna" (tárgy)


Fire is hot - "Tűz van forró" - "A tűz forró"


---


Amikor már más igével használjuk, akkor úgynevezett folyamatos jelenről van szó. Ekkor a 'be' mint segédige szerepel. Ennek oka ugye az, hogy "a jelenben létezik a cselekvés". Ezt valahogy ilyen csúnyán lehet megfogalmazni. E miatt segít a 'be' ragozása, hogy a 'vevő', tehát akinek mondom, értse, hogy milyen időben értem a dolgot.


Például:


We are running - "Mi vagyunk futásban" - "Mi futunk"

I am driveing - "Én vagyok vezetésben" - "Vezetek"


---


Másik buktató az szokott lenni, hogy keverik a birtoklással, amit a 'have' fejez ki.


I have a dog - 'Én van egy kutya' - 'Van egy kutyám'


I am a dog - 'Én van egy kutya' - 'Kutya vagyok'


Mint látható a nyers fordítása lehetne akár ugyan az is, ez abból adódik, hogy a magyar nyelv egyik különlegessége az egy alakú, de több jelentésű szavak, illetve a rejtett alany jelenléte.

2015. febr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző voltam ... :D Lehet félreértettem a kérdést, az első válaszolónál a pont...


Bocs :D

2015. febr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

He / she / it IS.

You / we / they ARE.


Például: He IS stupid. They ARE stupid.


Egy dolog amire figyelni kell: egyes főnevek úgy néznek ki, mintha egyes számban lennének; de voltaképpen többes számban vannak (így az ARE megy rájuk).


Például: The police ARE coming. The police ARE investigating the murder.


Másik dolog: egy összeg, mennyiség, bár többes számnak tűnik, voltaképpen egyes számként kezelik (így az IS megy rájuk).


Például: Two miles IS a short distance. A hundred pounds IS a lot of money.

2015. márc. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!