Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Eldöntöttem magamban hogy...

Eldöntöttem magamban hogy márpedig én megtanulok csehül. Csehül? Hát persze! De van egy pár akadály.

Figyelt kérdés
Ennek a praktikus okait abban látom, hogy mivel az angolt ma már alapnak tekintik, második nyelvnek jó lenne olyat találni, amiben valószínűleg hiány van. Így jött a cseh. Ha tudok csehül, megértem a szlovákokat és a morvákat is (tisztában vagyok a magyar-szlovák, cseh-morva, cseh-szlovák ellentétekkel). Egy a baj: hogyan kellene hozzáfogni? Mert odáig nekem is megy, hogy megtanulom az abc-t, meg pár szót, esetleg mondatot, de kellene egy nyelvkönyv is. (tanár nem, egyedül szeretnék tanulni) Tudnátok ilyeneket és további praktikákat? (Még általános iskolás vagyok, a családomban mindenki angolos, max orosz, német kéz-láb szinten, valamint még sosem csináltam ilyet)

2015. febr. 25. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
És beszélgetni saját magaddal fogsz pl? Minden nyelv alapja a szókincs, a nyelvi szabályok elsajátítása, a szókincs, a szövegértés és kiejtés, ja és a szókincs.
2015. febr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vegyél cd-s nyelvkönyvet ha tanár nélkül akarsz belevágni... én pl tudok szlovákul, a csehet megértem, viszont csehül beszélni nem tudok kifejezetten a kiejtés miatt.
2015. febr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát én azért felvenném a helyedben a kapcsolatot egy élő nyelvtanárral is. Ha nem is rendszeresen, de legalább időnként egyeztessél vele. Ellenőrizze hol tartasz, az esetleges hibákat még időben korrigálja, mielőtt berögződnek és adjon jó tanulási tippeket.


Egyébként pedig nézzél sok filmet vagy hallgass hangzó anyagot, akár zenéket cseh nyelven. Biztos találsz ilyent a neten.

2015. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A nyelvtanárt, hát... valahogy megoldjuk! Még egyszer köszönöm!
2015. febr. 25. 20:30
 5/5 anonim válasza:
Szia. Én is általános iskolás vagyok,vagy is most ballagtam. Engem is érdekel a cseh,tavaly óta mivel van cseh ismerősöm (több is) és tavaly óta ismerem őket,de mi németül beszélünk egymással mai napig. Én neki álltam,de nem akarom magát a nyelvet úgy igazából tanulni,jó lenne de nem tudom,még nem. De azért ahhoz képest sokat tudok már. Ha kell segítség vagy valami akkor nyugodtan írj aztán segítek bármiben :)
2015. júl. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!