Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik afrikai nyelv?

Melyik afrikai nyelv?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanulni egy afrikai nyelvet, mivel imádom Afrikát. Az, hogy melyiket tanulom, mindegy, azért írom ki a kérdést, hogy segítsetek. Melyiket könnyű elsajátítani egyedül, internetről illetve könyvekből, tanár nélkül? Melyik afrikai nyelv könnyű egyáltalán? (az afrikaans-on kívül, mert az nem tetszik.)


Mondhattok teljesen ritka afrikai nyelveket, nem számít, a lényeg, hogy könnyen és gyorsan tanulható legyen. Köszönöm!



2015. ápr. 20. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Magyar anyanyelvűként, de akár egyéb európai anyanyelvűként ősi afrikai nyelveket elsajátítani még kiváló nyelvérzék mellett sem könnyű, ne haragudj.P

Pláne, hogy nálunk fele nem elterjedt dolog afrikai nyelveket tanulni.

2015. ápr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem te ezt már egyszer tegnap megkérdezted.
2015. ápr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a Szuahélit ajánlanám. Kelet-Afrikában sokan beszélik, és viszonylag könnyű nyelv, legalábbis a környezetében.
2015. ápr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És egyedül hogy tudok szuahélit tanulni?
2015. ápr. 27. 07:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Természetesen sehogy.
2015. ápr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Béluska2016 válasza:
100%
Nagyon sok nyelv van afrikában. De ha olyat akarsz tanulni, amit afrika szerte sok helyen beszélnek, sőt bárhol a világon, ha afrikaiakkal futsz össze, akkor a szuhaélit javaslom én is. Pár szót tudok csak, de szép dallamos nyelv, egyszerű kiejtéssel, kicsi szókinccsel. Ezért a volt gyarmatok alapján tiszta szuhaéli a mai modern világban nincs, csak spanyol, francia és leginkább angol keveredéssel. Tehet ha az említett 3-ból vágod valameiket, akkor azzal a nyelvpárossal, találsz szótárat, könyvet. Sajna magyarral nem igazán, mint ahogy más egzotikus nyelvhez sem igazán. Ajánlani azt tudom, hogy google a barátod, és a google fordító is ismeri (SWAHILI), ezen kívül hazánkban tanuló afrikai egyetemistákkal gyakorohaltsz, mert ők élvezik a magyar tanítást. Vagy ismerkedsz a badoo-n és ott próbálsz szerezni lelkes tanárt. Legyen WhatsApp-od és menni fog!
2016. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szuahéli,afrikaans ezek elég elterjedtek, üzleti és közvetítő nyelvek illetve nem olyan nehéz anyagot találni hozzájuk.
2020. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!