Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japánosok, mennyi idő alatt...

Japánosok, mennyi idő alatt tanultátok meg olvasni a hiraganákat?

Figyelt kérdés
Már két hete tanulok japánul, az összes szótagjelet ismerem, realkana oldalon gyakorolni is szoktam, de még mindig úgy kell kibogarásznom a tankönyvben (Dekiru) az új szövegeket. Mennyi idő alatt jutottatok el arra a szintre, amikor első ránézésre ugyanúgy felfogjátok a szöveget, mint latin betűs írásnál?

2015. máj. 15. 20:39
 1/5 anonim válasza:
100%

Egyéntől függ, ki milyen gyorsan tanulja meg. Nekem 1-2 nap kellett hozzá.

2 hét japán tanulás után ne várd, hogy folyékonyan tudj olvasni! Új szöveg esetén még az ismeretlen szavak is bekavarhatnak. De a Dekiruhoz tartozik szószedet is, az sokat segít.

Gyakorolj minél többet, és akkor menni fog! :)

2015. máj. 16. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem sem az hiányzik, hogy felismerjem a hiraganákat, hanem hogy tényleg készségszintű legyen az olvasás, ne menjen arra is külön idő/energia.
2015. máj. 16. 15:18
 3/5 anonim válasza:
100%
Bár én egyetemen tanultam intenzív óraszámban, de ha jól emlékszem a genki kettő végére alakult ki a ránézésre való olvasás, amikor már a szótaghatárok is reflexből jönnek. Ez kb egy év, számtalan szó és nyelvtan.
2015. máj. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én már jó ideje tanulom a japánt, bár nem folyamatosan, néha vannak óráim és bele-bele nézek a nyelvkönyveimbe. Most a napokban próbáltam gyakorolni a folyamatos olvasást is, de még azért picit akadozva megy :D Hiába ismerem az összes hiraganát és katakanát, még a kanjik is furiganázva vannak néhány szövegben, még nem teljesen állnak össze a szavak első ránézésre. De már sokkal jobban megy, mint pl. egy hónapja. Gyakorlás kérdése, majd csak ráérez az ember :)
2015. máj. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint némi kitartás és gyakorlás még nem árt. Ne meg türelem. :)
2015. máj. 19. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!