Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti hogyan tanultatok a legtöbb...

Ti hogyan tanultatok a legtöbbet németül, a gép előtt?

Figyelt kérdés
Szeretnék fejlődni belőle, a számítógép segítségével is. Milyen oldalak segítségével, mit csináltatok, olvastatok, vagy chat-eltetek valakivel? Köszönöm előre is.

2012. szept. 6. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én nem németet hanem angol tanulok tanultam.Már megvan a középfokú de jó lenne magamat fejleszteni.

Itt van egy oldal

www.quizlet.com -> baromi jó regisztrálsz és csinálhatasz kártyákat német szavakból és azt úgy lehet memorizálni hogy van olyan hogy mondja és neekd le kell írnod ha nem írod helyesen akkor újra mondja, van olyan hogy tesztet csinál a szavaidból, akkor össze kell kötni, és van olyan amirko a szavak balról jobbra mennek és neked gyorsan be kell gépelni hoyg mit jelent és ha helyesen írtad be akkor eltűnik a szó a de a végén már egyre gyorsabban mutatja aszavakat. VAnnak kész flashkártyák csak meg kell nézni azon az oldalon a keresőben. Chat az is nagyon jó ! én is csináltam már úgy hogy közben egy két szót kiszótároztam meg leírtam magamnak kis füzetbe. A másik hogy nézz sorozatot németül avgy német felirattal, utána magyar felirattal, vegyesen hogy lásd is halld is többször. a nyelvtanulásnak az a kulcsa hogy rendszresen mellé kell ülni! könynen lehet felejteni! már biztos ellőfordult már veled is hogy nem jutott eszedbe egy magyar szó már a nyelveden volt és a végén angynehezen kibökted, na ez azért van mert már régen használtad , és így van az idegen szavaknál is , cisnálj amagdnak kis szótárt három sávja legyen egyik odlalt a német mellé a magyar és mellé a kiejtés nem muszáj fonetikusan úgy írd le ahogy kiejted. Azt tudom hogy a németben 3 névelő van , cisnáld úgy hogy minden névelőhöz egy színt rendelsz és úgy satírozd be a szavakat, hátha ez is segít az emlékezésben.szóval tanulj Sokat és szorgalmasan!

2012. szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
bocs a helyesírási hibákért , visszatérve a quizlethez egy tanács hogy egyszerre csak 10 szót írj össze egy csoportba, emrt már jártam úgy hogy vagy 50.et beírtam és nagyon nehezen tudtam megtanulni.HA már kicsit ráismersz az odlara akkor tudni fogod hoyg miről beszéltem
2012. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, feltétlenül kipróbálom!
2012. szept. 6. 19:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek az elsö hozzászolóval. Az a lényeg, hogy folyamatosan gyakorolj, ne csinálj közben 2-3 hét szünetet, mert akkor elöröl kezdheted az egészet.
2012. szept. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!