Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japánt vagy koreait javasoltok?

Japánt vagy koreait javasoltok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Ázsiai nyelvet megtanulni. Tudom, hogy nagy divat lett mostanában és minden ötödik ember Japánt vagy koreait akár tanulni. De én elsősorban azért szeretnék tanulni, mert érdekelnek ezek a nyelvek, meg alapvetően a két ország kultúrája,történelme is érdekel. Azt is tudom, hogy hasznosabb lenne egy európai nyelv tanulása, de angolt és németet tanulok, a többi nyelv annyira nem érdekel. Azoktól várnék választ elsősorban akinek van tapasztalata, melyiket lehet könnyebben elsajatitani. Szorgalmam van, és hiszek abban hogy akár ha pár év is ramegy meg tudnám valamelyiket tanulni. Internetről szeretnék tanulni, vagy maximum valami oktató könyvből, de tanarhoz nem szeretnék járni. Fontosnak tartom azt is, hogy azért ha nem is a penzszerzesert, de tudjam majd később kamatoztatni a megszerzett tudást esetleg egy munkában vagy utazás során. Ebből a szempontból melyiket érdemesebb tanulni? Amúgy nem szeretnék ott elni egyik országban sem, de például kimennek fel évre vagy egy évre munkavallalas céljából. Szóval ez a két nyelv érdekel, csak nem tudom eldonteni melyiket tanuljam, mert mind a két nyelv megfogott és érdekel.

Meg azt szeretném hozzafuzni, hogy a japántol egy kicsit a kanjik miatt tartozkodok meg hogy nemek szerint különböző a beszedmod. A koreairol pedig azt hallottam, hogy egy magyarnak elég nehéz a kiejtés, és ezt én is tapasztaltam. Viszont ott az írás sokkal egyszerűbb szerintem.

Bocsi, hogy néha ékezet nélkül írtaM.



2015. máj. 26. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindkettőt párhuzamosan.
2015. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Én japánul tanulok néhány hónapja, a nyelvtan viszonylag egyszerű, a kiejtés könnyű, a nemek szerinti beszéd miatt ne aggódj, nagyon kevés olyan dolog van ami különbözik.

A kanjik nagyon könnyen tanulhatók és csak kb. 2000-et kell ismerni ahhoz, hogy rendesen tudj olvasni japánul (lehet, hogy ez soknak hangzik, de ha csak 5-öt tanulsz meg naponta, 1 év és 1-2 hónap alatt megvan mind.

2015. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Koreai cégek szerintem élénkebben jelen vannak a nemzetközi gazdaságban, mint a japánok. Van több olyan innovatív cégük, ami a technológiai fejlődés élvonalában van (Samsung, LG), a japánok pedig ezen a téren kicsit lemaradtak az utóbbi időben. Koreába munkavállalás céljából is könnyebb kijutni, mint Japánba. Szóval munka szempontjából talán jobban jársz a koreaival, no meg kevesebben is tanulják, mint a japánt, kisebb a konkurencia.


Ezzel együtt én biztos annak alapján döntenék a helyedben, hogy melyik kultúra fog meg jobban.


Tanulni mindkettőt nehéz, szerintem inkább a lelkesedésed lesz a döntő tényező, szóval válaszd azt, amelyik jobban megfog.

2015. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Japán, jóval jobban lehet keresni vele. Főleg ha 2. nyelvről tolmácskodsz 3-ik nyelvre.


Tehát angolról japánra, vagy németről japánra, mehetsz a világ bármely tájára.

2015. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első valaszolo, igaz hogy írtam hogy szorgalmas vagyok, de azért arra nem lennék képes szerintem.

Második valaszolo: köszi, értem. Igem, azt tudtam hogy kb 2000 kanji kell, de ha japánul kezdek el tanulni majd megbirkozok vele. Te honnan tanulsz? És milyen gyorsan haladsz?

2015. máj. 26. 20:53
 6/7 A kérdező kommentje:

3. Valaszolo: ez furcsa, mármint én azt hittem pont inkább a japán cégek vannak előnyben. És úgy tudom Japán mostanában eléggé próbál munkaerot szerezni. Anyukám tavaly fel evig tanárként dolgozott kint angolul tanított.

Én mondjuk ha megtanulom valamelyik nyelvetmnem egy ekkora világ cégnél szeretnék munkát találni, hanem például orvosként vagy biologuskent.

4. Valaszolo: igen ez igaz, ismerek egy lányt, aki az eltere járt japanra és most tolmacskent el kint. Bár szerintem az angolommal nem mennem olyan sokra ott, mert igazából sokan mennem ki oda totolmacsnak, tanárnak. (vagy nem? Én leagalabbis így tudom)

2015. máj. 26. 20:59
 7/7 anonim válasza:

2. válaszoló vagyok, én internetről tanulok különböző angol nyelvű oldalakról, feliratos filmeket, rajzfilmeket is nézek néha (nem vagyok valami nagy animés, azután kezdtem el nézni, hogy elkezdtem japánul tanulni).

Amúgy én is azért tanulok, hogy rövidebb időre kimenjek esetleg.

2015. máj. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!