Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Segítség! Melyik nyelvet...

Segítség! Melyik nyelvet érdemes tanulnom? (japán, koreai, kínai, svéd)

Figyelt kérdés

1) japán: Nagyon tetszik a nyelv és már bele bele néztem, hogy milyen, még a kanjikat is képes lennék megtanulni, de orvos szeretnék lenni(de nem Magyarországon), Japánba viszont nem telepedhetek le, mivel semmiért sem dobnám el a magyar állampolgárságot.


2) koreai: tetszik a nyelv, könnyen olvasható mivel az "abc" gyorsan megtanulható, de gazdasága nem olyan jó, ha jól tudom.


3) kínai: A mandarin nyelvjárást sokan beszélik, így ha inkább más szeretnék lenni, jól meg tudnám értetni magam, de nem élnék Kínában, és a hanszikból rengeteg van. Viszont a nyelvtana nem olyan nehéz. DE Kína gazdaságilag nem okés.


4) svéd: Svédo.-ban jól fizetik az orvosokat, és gazdaságilag erős, az oktatás kiemelkedő, de hiányozna a Kelet.


Ha valamelyik nyelvet beszélitek, írnátok tapasztalatokat is? A válaszokat előre is köszönöm :)



2015. jún. 1. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező. Attól függ, melyik tetszik jobban. Attól függ, mire akarod használni. Attól függ, hol akarod használni. És még egy csomó dologtól függ. Ha te nem tudod eldönteni, mástól, aki nem is ismer, csak rossz tanácsot kaphatsz.
2015. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Miért? Te orvos vagy?

Amúgy Kína nagyon is okés gazdaságilag, világszinten dobogós GDP-je van. Betanított munkásnak meg sehol sem "okés".

Hongkong, Dél-Korea, Szingapúr és Tajvan Ázsia legerősebb gazdaságai, pont hogy japán áll mostanában kicsit szarabbul.

2015. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
68%

Szia! Nem beszélem egyik nyelvet sem, de azért igyekszem segíteni neked a döntésben.

Személy szerint ezek közül talán a kínaival és a svéddel járnál a legjobban. Ha arra gondolsz, hogy Kína gazdaságilag nem okés alatt, hogy komcsik, akkor emiatt a legkevésbé sem kell aggódnod úgy hiszem. Viszont orvosként egyik keleti országban sem fogsz elhelyezkedni nagyon szerintem, mert egyik államban sem kedvelik nagyon a külföldi munkavállalókat, Svédországban viszont tárt karokkal várják a külföldi doktorokat, mert a saját képzésük kb. semmi. Attól még, hogy valahol elhelyezkedsz, nem kell lemondanod semmiről. Elmehetsz Svédországba, vidáman elkommunikálgatsz és élhet keleti szenvedélyednek is!

Ja és Korea nagyon rendben van gazdaságilag, ha a déli országrészről beszélünk!

2015. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Angol-Japán-Svéd-Francia


Ha ezt a négy nyelvet közép-ill. felsőfokon tudod, akkor szerintem a büdös életbe munkatalálásnál nem lesz problémád.

Az meg hab a tortán, hogy nyelvről-nyelvre fordítani még mindig igen nagyon jól jövedelmező tevékenység.

2015. jún. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%

Most tulajdonképpen miért szeretnél nyelvet tanulni? Kitelepedési szándékod van, vagy csak tetszenek? Miért pont ezeket a nyelveket választottad?


Ha orvos akarsz lenni, akkor egyértelműen a svédet választanám a helyedben. Ha esetleg nem is tartósan, de néhány évre kitelepülnél, ott nagyon jó fizetést kapnál. A három távol-keleti nyelvnek nem látom sok gyakorlati hasznát. A mandarin tanulása egyáltalán nem olyan jó befektetés, mint ahogy azt az emberek gondolják, Kínában aki számít, az úgyis megtanul angolul. A koreai meg a japán nem látom be, hogy Mo.-ról miért hasznos. Vagy, hogy miért hasznosabb az angolnál, németnél, franciánál. Ezeket miért nem vetted bele a listába?

2015. jún. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 murakami ***** válasza:
100%

A japán nyelv nem nehéz a magyaroknak. A japán nyelvtan, és a magyar nyelvtan nagyon hasonló. Ha érdekel a japán nyelv, nézd meg ezt.


https://www.youtube.com/watch?v=fQ6B4KZQurs&list=PLPpzOhcxrj..

2015. jún. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. Az angol, a francia és a német azért nem jött számba, mert az angolt és a franciát már közép szinten tudom, de a német annyira nem tetszik.
2015. jún. 2. 09:29
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem fejleszd felsőfokra magad franciából vagy angolból. Nem igazán látom értelmét új nyelvet elkezdeni tanulni, ha csak nem ott szeretnél élni az adott országban, mert akkor szükséges. A svédek és a kínaiak kiválóan beszélnek angolul. Kínában többen beszélnek angolul, mint Amerikában.

A németet pedig nem ajánlom, ha csak nem vagy mazochista.

2015. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A svédet nem ajánlom, ha nem szereted a németet, mert eléggé nagy hasonlóság van a két nyelv nyelvtana között. Én koreait tanulok még hobbi szinten. Jó, mert sok youtube videó van és a hangul-t tényleg csak 3 nap megtanulni és a nyelvtant is logikusnak tartják. Viszont magyar nyelvkönyve csak az Osváth Gábor féle van, amit tanárral érdemes tanulni és a Lingea társalgási könyv, ami éppen kiinduló pontot ad. A koreai gazdaság szekere manapság egész jól megy, de inkább informatika, meg pénzügyi téren. Kína és Japán több lehetőséget tartogat szerintem. Viszont nem kevés meló a nyelvtanulás náluk. Bár a japán lényegesen könnyebb a kínaitól.
2015. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

3. "Svédországban viszont tárt karokkal várják a külföldi doktorokat, mert a saját képzésük kb. semmi"


Hát a Karolinska Institutet szerintem nem semmi. A világ 16. legjobb orvosi egyetemének számít, miközben a Semmelweis valahol a 350. hely környékén van.


A kérdésre válaszul: Attól nem tartanék a helyedben, hogy akár Japán, akár Dél-Korea, akár Kína, akár Svédország összeomlana a közeljövőben, és orvosokra is biztos mindig lesz szükség. Keleten viszont magyarként sokkal nehezebb munkát vállalni. Te döntöd el, Svédországban vörös szőnyeggel várnak orvosként, az összes helyen sokkal nehezebb dolgod lesz.

2015. jún. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!