Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Segítség! Melyik nyelvet...

Segítség! Melyik nyelvet érdemes tanulnom? (japán, koreai, kínai, svéd)

Figyelt kérdés

1) japán: Nagyon tetszik a nyelv és már bele bele néztem, hogy milyen, még a kanjikat is képes lennék megtanulni, de orvos szeretnék lenni(de nem Magyarországon), Japánba viszont nem telepedhetek le, mivel semmiért sem dobnám el a magyar állampolgárságot.


2) koreai: tetszik a nyelv, könnyen olvasható mivel az "abc" gyorsan megtanulható, de gazdasága nem olyan jó, ha jól tudom.


3) kínai: A mandarin nyelvjárást sokan beszélik, így ha inkább más szeretnék lenni, jól meg tudnám értetni magam, de nem élnék Kínában, és a hanszikból rengeteg van. Viszont a nyelvtana nem olyan nehéz. DE Kína gazdaságilag nem okés.


4) svéd: Svédo.-ban jól fizetik az orvosokat, és gazdaságilag erős, az oktatás kiemelkedő, de hiányozna a Kelet.


Ha valamelyik nyelvet beszélitek, írnátok tapasztalatokat is? A válaszokat előre is köszönöm :)



2015. jún. 1. 14:47
1 2
 11/13 anonim válasza:
74%
Ha orvos akarsz lenni akkor Svédország, de a japánt könnyebb beszélni, meg jobban meg lehdt jegyezni a szavakat
2015. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
67%

Svédeknél számolni kell azzal, hogy pár évtizedes távlatban nézve elveszíti a mai arculatát és muzulmán/fekete többségű állam lesz.


Korea gazdasága meg miért ne lenne jó? Később kezdtek el fejlődni mint pl. a japánok, de jelenleg a világ egyik leginnovatívabb gazdasága, igazi sikersztori Dél-Korea.

2015. jún. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit régi poszt, de azért válaszolok. Japánban is lehetsz orvos, én is az vagyok. Nem kell eldobnod az állampolgárságot, én is magyarként vagyok itt nyolcadik éve, a következő vízumújításkor jogosult leszek örökvízumot kérni. Orvosként semmilyen előítéletet nem tapasztaltam a betegektől, bár persze meglepődnek. A többség inkább örülni szokott nekem :). Viszont az európai orvosi diplomát nem fogadják el. Előbb honosítani kell, ami abból áll, hogy leteszed a japán orvosi államvizsgát. Ehhez előfeltétel a JLPT N1 megléte.
2016. márc. 11. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!