Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az ékezetek nélküli magyar...

Az ékezetek nélküli magyar szöveg a hosszútávú külföldön élés indikátora?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint az ékezetek nélküli írás manapság, szinte közmegegyezésszerűen azt jelenti.: "Figyelem, régóta külföldön élő magyar vagyok!"


Megértem, hogy a munkahelyeken nincs ékezetes klaviatúra, ill. külföldön nehéz beszerezni. Ha én külföldön élnék, a laptopom, akkor is magyar billentyűzetes lenne (2500 Ft a matricakészlet) és otthon tartanék mindig magyar klaviatúrát (interneten keresztül manapság bármit meg lehet rendelni).



2015. jún. 27. 10:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%

En egyszeruen azert irok ekezet nelkul, mert igy szoktam meg. Amikor megtanultam gyorsan gepelni, akkor meg nem voltak magyar ekezetes billenytuzetek annyira elterjedve mint ma.


Nagysagrenddel gyorsabban gepelek ekezet nelkul. Persze tudok ékezettel is, de sokkal lassabban.


Ez mar akkor is igy volt amikor Magyarorszagon eltem, de innen kulfoldrol meg nyilvan egyszerubb az egesz.


Magyar ekezetes billenytuzetet meg hulyeseg lenne venni, hiszen az adott orszag nyelven sokkal tobbet irok mint magyarul, akkor meg ott kerulnek hatranyba.

2015. jún. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a tiszteletlenség jele például egy fórumon, ahova rendszeresen ír az ember. A többiek számára nagyon fárasztó hosszabb szövegeket dekódolni, ha egy nyamvadt ékezet nincs bennük. Nem kell hozzá magyar billentyűzet, nem kell matricakészlet, ott a karaktertábla; annyira pedig senki sem siethet, hogy ne érjen rá kettővel többször megnyomni egy gombot a telefonján az ékezetes karakter elnyerése érdekében. A halál megvár.
2015. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%
Külföldön élek, otthon van a gépemen magyar billentyűzet az nem gond. A munkahelyemen viszont nem telepíthetek ilyen programokat. Szóval ha ott írok valamit akkor kicsit macerás az ő és az ű. (A többi megoldaható pl ´+a vagy ¨+o gombokkal).
2015. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ne igénytelenezzünk már le embereket, csak mert ékezetek nélkül írnak.


Aki pedig "elfárad" mert ékezetek nélküli írást olvas, az tanuljon alkalmazkodni, ugyanis a világ nagyrészén nincsenek magyar ékezetek.


Sokszor nagyon macerás állandóan váltogatni a billentyűzetek között.


A kedvencem, amikor "helyesírási hibákra" mutatnak rá azok, akik ékezet nélküli szövegben az ékezethiányt helyesírási hibának nézik.


Mindenki úgy gépel, ahogy akar.

2017. ápr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!