Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tudunk -e valamit tenni a...

Tudunk -e valamit tenni a médiában egyre terjedő (a magyar fülnek teljesen idegen és kellemetlen) hangsúlyozás ellen (mondat végén felviszik a hangot)?

Figyelt kérdés
Először a tv2 -n találkoztam vele Ludmán Katain (fúj!!!) által.
2015. jún. 28. 23:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Érdekes, csak nők csinálják (médiaku.vár)
2015. jún. 28. 23:17
 2/7 A kérdező kommentje:
helyesen : médiaku.vák
2015. jún. 28. 23:18
 3/7 A kérdező kommentje:
Legközelebb már majd dallamot finganak adás közben, hogy azzal vonják magukra a figyelmet, vagy bármi oda nem valót művelnek a szajhái, csak hogy érdekesek legyenek.
2015. jún. 28. 23:24
 4/7 A kérdező kommentje:
Például az egyik győri tv-ben (valami tv-7, v. győr plusz , vagy ilyesmi), és az FM 100,1 Győr plusz rádióadón - és én sajna győri vagyok. Így kurvul el a világ.
2015. jún. 29. 00:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Sok sport, értelmes hobbi, jó párkapcsolat és más effélék jó fegyvernek tekinthetők a személyiség torzulásai ellen vívott harcban.
2015. jún. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 -nek: Na, te is nagy pszichológus vagy. Inkább magadat elemezgesd, ha ilyen gondolataid vannak!(vagyis inkább mégse - kár lenne) Egyébiránt nem vagyok én hímsoviniszta (pláne nőgyűlölő) - de ami tény, az tény. Ha így "fejlődik" tovább a médiaetika, már majd az jöm, hogy erotikus nyögdécseléseket beépítve olvassák be a híreket, így kommentálnak egyes csatornákon, rádióadókban - így téve érdekessé magukat (nők - eddig legalábbis még csak nőknél hallottam a fenti módon)
2015. jún. 29. 10:40
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocs' - korrigálás : Férfiak között is volt egy, akitől az említett (fúj) stílust tapasztaltam, ő a Pachman Péter. Mostanában nem láttam képernyőn - de lehet, csak azért, mert nem nézek tv -t (otthon) - csak, ha olyan helyen járok, ahol megy a tv.
2015. júl. 5. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!