Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet tanuljam?...

Melyik nyelvet tanuljam? (többi alul)

Figyelt kérdés
Csak hobbit keresek magamnak, tehát ne kérdezzétek, hogy mit szeretnék kezdeni a nyelvvel, hol akarok elhelyezkedni stb. Olyan nyelvet keresek amit öröm tanulni, szóval itt leginkább a személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Egy a fontos, hogy európai legyen, tehát japán, mandarin, arab stb. kizárva. Ja és angol az egyetlen a magyaron kívül, amit valamilyen szinten beszélek.

2015. aug. 19. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ukrán,svéd,szlovák,lengyel,cseh,német,spanyol,portugál,olasz,litván,lett,észt,francia,finn,dán,norvég,szerb,horvát,bosnyák,ruszin,török,görög,macedón,albán.....stb


Választhatsz. :D

2015. aug. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Francia, német és finn, nekem ezek tetszenek a legjobban
2015. aug. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
spanyolt ajánlom. Nem annyira kommersz, szép is és mégis európai is meg világnyelv is.
2015. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a svédet ajánlom, nekem nagyon tetszik, viszonylag könnyű, és angol (és német) után már nem okoz sok kihívást. A svéddel elég jól meg lehet érteni a norvégot, írásban pedig a dánt is. Svédországban 9 000 000-an beszélik, de Finnországban is hivatalos nyelv.


De ha később szeretnél is kezdeni valamit a nyelvel, akkor nem biztos, hogy a svéd a legcélszerűbb, akkor inkább a spanyol, olasz, francia, német, orosz nyelvek közül érdemes választani. Viszont, ha tényleg csak hobbiból szeretnéd tanulni, akkor a svédet ajánlom a legjobban, aztán pedig a norvégot (a bokmål változatát), viszont a dánt nem ajánlom a szörnyű kiejtése miatt.

2015. aug. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem a holland tetszik nagyon,és a dán. A holland egész egyedi nyelv,a dánnal pedig belekóstolsz az északi nyelvek világába,igaz a kiejtése köszönőviszonyban sincs az írással,de ez sok nyelvre igaz :)
2015. aug. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!