Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért csak a magyar nyelvben...

Miért csak a magyar nyelvben vannak ilyen jó viccek?

Figyelt kérdés
Én folyékonyan beszélek angolul, de akárhányszor valami viccet olvasok egyszerűen nem tudok nevetni rajta... bezzeg a magyar viccek! Ez miért van így? mit meg nem értek még hogy miért csak a magyar nyelvben van ennyi káromkodás?
2015. szept. 20. 11:10
 1/10 anonim válasza:

"Én folyékonyan beszélek angolul, de..."


Akkor nem eléggé.

2015. szept. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mert a "folyékony" nem elég ahhoz, hogy megérts a vicceket, ahhoz sokkal jobban kell tudni.
2015. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

@1 @2


Érdeklne ez a dolog. Szeretem az angol humort (is), Monty Pythontól a Csengetett, Mylordig mindenevő vagyok, de a klasszikus vicc műfajjal angol nyelven én sem találkoztam még.

2015. szept. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó,


tessék, pl szőke nő viccek:


[link]

2015. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Q: Why can't a blonde dial 911?

A: She can't find the eleven.


Kérdés: miért nem tudja a szőke nő betárcsáznia 11-et?

Válasz: mert nem találja a 11-et...


Ez most komolyan vicces?

2015. szept. 20. 11:41
 6/10 A kérdező kommentje:
*911-et
2015. szept. 20. 11:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk magyarul is van kismillió vacak vicc. A viccek 85 százaléka ugyanilyen vacak, mint ez a 911-es.
2015. szept. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 rajcziz ***** válasza:
A viccek megértéséhez nem elég a nyelvtudás, az adott kultúrát is ismerni kell. Az általad felhozott példa akkor érthető, ha tudod, hogy sokáig 9-11-nek (nine-eleven) hívták a segélyhívó számot, aztán tértek át a 9-1-1-ra (nine-one-one), és éppen azért, mert szükséghelyzetben az emberek automatikusan a 11-es gombot keresték a telefonon. Az angol humor sokkal inkább reflektál a való világra, kritikusabb és gúnyosabb a magyarnál. Ezt viccekben talán annyira nem lehet visszaadni, de ha mondjuk utánanézel a QI műsornak (youtube-on bőven találsz), akkor egész biztosan megnevettet.
2015. szept. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A vicc a háttérkultúra nélkül nem érthető. A nyelv kevés. A háttérkultúrához az is hozzátartozik, hogy a helyi szokásokon, lehetőségeken nevelkedett emberek a saját eszközeikkel fejezik ki annak fonákságát. Aztán egy idegen vagy észrevesz a fonákságot, vagy nem. Utóbbi esetben vicc sincs.

A Monty Python már bizonyos mértékig nemzetköziesítve van.

2015. szept. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor az angol humor inkább olyan, mint a stand up comedy? Mindig valós dolgokra utal, azokból csinál viccet?


Egyébként én a Monty Python-on se tudtam nevetni soha. Számomra egyszerűen nem vicces.

2015. szept. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!