Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért éri mega brit állampolgá...

Miért éri mega brit állampolgárságot megszerezni? Növelik a fizum?

Figyelt kérdés
2015. dec. 14. 22:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

10, latom nem erted. De nem baj.

Erdekes allaspont az, hogy szamodra egy allampolgarsag "csak egy utlevel".

De segond.

2015. dec. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Igen, az. Semmi jelentősége nincs. Előnyt meg még mindig nem mondott senki, az utazáson kívül, az meg teljesen hidegen hagy, nem érint.

Azt írtad (vagy más), hogy sok az előnye. Még mindig nem kaptam példákat, hogy mi is.

Csak nem nincs is?


Fizut nem emelnek.

2015. dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért én nem nevezném magamat sem a férjemet élősködőnek. Évek óta mint magyar állampolgár becsületesen dolgozunk, adózunk, és a fizetésünket is az országban költjük el ami Angliának nagy haszon. Az elmúlt 8 évben soha nem kértem sem segélyt, sem támogatást. Fizetem rendesen a Tb-met, a kommunális adót, a biztosításokat.

Attól még nem lesz senki élősködő mert nem brit állampolgár. Csak megjegyzem. Ismerek olyan született brit állampolgárokat akik 1 napot nem dolgoztak, segélyekből élnek, és minden pénzt amit csak tudnak kiharcolnak maguknak az államtól ami az adófizetők pénzéből lesz adva nekik. Na ők az élősködők, és nem az aki dolgozik becsületesen..

2015. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
pontosan. itt vagyok tíz éve, dolgozom, lakásom van, adózok, tb-t fizetek, stb. miért lennék élősködő? mert nem óhajtok egy zsák pénzt fizetni egy útlevélért? semmi előnye nincs a brit állampolgárságnak.
2015. dec. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

En kettos allampolgar vagyok (nem Angliaban)

Elvezem, hogy mikor, melyik orszagban, utazas kozben, melyik allampolgarsaggal jarok jobban (sokat utazunk, evente tobbszor)

Valasztott hazamban nem csak becsuletesen dolgozom es TB-t es adot fizetek, hanem szavazati jogom van, pl. hogy a gyerekeim iskolajaban es kornyeken milyen valtozasokat csinaljanak, epitsenek/bontsanak/atszervezzenek, ki legyen a kornyek rendjeert felelos, stb. Nem csak sodrodom az arral, hanem aktivan reszt veszek az itteni kozosseg eleteben.

Angliaban nem tudom milyen elonye lenne az allampolgarsagnak, de itt ez az elonye - es nem egy "aaaaa, ezt nem kerdezzuk meg, nem tajekoztatjuk, mert ezt nem erdekli, ez csak egy hulye bevandorlo..." Es nem bantam meg, hogy kettos allampolgar vagyok, meg ugy sem, hogy xxxx penzt fizettem erte (igaz, nem pakik kozott elek ketszobas lakasban huszonoten).

2015. dec. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nekem is van saját lakásom Angliában. Egyszer laktam öt másikkal, hatszobás lakásban, félévig, egyszer hárman háromszobásban és ennyi.

Itt külföldi amúgy is csak elvétve van, ez nem London.

S ha jön levél szavazásról, az pont nem tudja, hogy honnan származom. Úgyhogy még mindig nem vagyok meggyőzve.

2015. dec. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!